معاون وزارت دفاع طالبان: تعیینات در نظام ما بر اساس شایستگی انجام می‌شود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۱

معاون وزیر دفاع طالبان هنگام معرفی یک مولوی به حیث فرمانده قول‌اردوی الفاروق گفت تعیینات در نظام این‌ گروه از آدرس قوم، زبان و سمت صورت نمی‌گیرد بلکه براساس شایستگی انجام می‌شود.

وزیر دفاع طالبان پارسال گفت که اعضای طالبان باید بدون اسناد تحصیلی در اداره‌های دولتی استخدام شوند.

براساس فرمان اخیر منسوب به رهبران طالبان، مولوی‌ها در بست‌های مهم وزارت دفاع گماشته شده‌اند.

ملا فاضل، معاون وزیر دفاع طالبان هنگام معرفی فرمانده قول‌اردوی الفاروق با اشاره به این فرمان هبت‌الله آخندزاده گفت که فرمانبرداری از رهبر طالبان "واجب" است.

این درحالی است که همه کابینه گروه طالبان و بیشتر پست‌‌های نظامی و حکومتی از میان ملاهای طالب و اکثراً از میان یک قوم گماشته شده‌اند.

ملا یعقوب، وزیر دفاع طالبان، در ماه دلو سال گذشته گفت که اعضای طالبان باید بدون اسناد تحصیلی در اداره‌های دولتی استخدام شوند.

وزیر دفاع طالبان تاکید کرده بود که اعضای این گروه در دو دهه در کوه‌ها بوده و در برابر امریکا جنگیده‌اند.

در ماه‌های اخیر رهبر طالبان تغییرات گسترده‌ای در سمت‌های مختلف و کلیدی اعمال کرده است.

از جمله شماری از اعضای شبکه حقانی از سمت‌های مهم برکنار شدند، ظاهرا این تغییرات سبب ناراحتی سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله این گروه شد.

در ماه‌های پیش، سراج‌الدین حقانی، در یک سخنرانی در خوست از استخدام‌های غیرمسلکی انتقاد کرده بود. رادیو تلویزیون ملی افغانستان و همچنین چهره‌های نزدیک به حقانی، ماه گذشته و در پی تغییرات اعمال شده از سوی رهبر طالبان در نهادهای مختلف، سخنان انتقادی رهبر شبکه حقانی را بازنشر کردند.

حقانی گفته بود که گماشتن افراد غیر مسلکی در بست‌های مسلکی بسیار دردآور است.

طالبان در یک سال گذشته اکثر کارمندان مسلکی و تحصیل کرده را از اداره‌های دولتی برکنار کرده و جای آنان اعضای این گروه را گماشته‌اند.

بحث روز
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید