نگرانی از خشونت در انتخابات امریکا؛ کارمندان انتخاباتی در آریزونا تهدید به مرگ شده‌اند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۵

همزمان با نزدیک شدن انتخابات کانگرس، کارمندان انتخاباتی در یکی از نواحی ایالت آریزونا در امریکا دستکم ۱۴۰ پیام مرگبار و خشونت‌آمیز را از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده‌اند.

این کارمندان در شهر مری‌کوپا معمولاً از سوی هواداران حزب جمهوری‌خواه تهدید شده‌اند.

آن‌ها تحت تاثیر تیوری‌های توطیه فکر می‌کنند که در انتخابات به نفع حزب دموکرات تقلب می‌شود و کارمندان انتخاباتی را در آن دخیل می‌دانند.

هواداران ترامپ زیر تاثیر سخنرانی‌های او اعتقاد دارند که اوراق تقلبی به نفع دموکرات‌ها در صندوق ریخته می‌شود، ماشین‌های شمارش آرا دستکاری شده‌اند و مسوولان برگزاری انتخابات فاسد هستند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که مقامات کاونتی یا ولسوالی مری‌کوپا بین ۱۱ جولای تا ۲۲ آگست، دستکم ۱۴۰ پیام تهدیدآمیز و خشونت‌بار دریافت کردند. در یک پیام نوشته شده بود: «ترا اعدام خواهیم کرد.» یا در پیام دیگر آمده است: «به پای شما زنجیر بسته می‌کنیم، به پشت موتر می بندیم و شما را به روی زمین می‌کشیم.»

برخی از کارمندان انتخابات در این کاونتی از ترس خشونت کار خود را ترک کرده اند.

این تهدیدها نگرانی از وقوع خشونت‌های سیاسی در انتخابات میان دوره‌ای را بیشتر کرده است. یک نمونه آن حمله به خانه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در ۲۸ اکتوبر بود که منجر به لت و کوب شوهرش از سوی یکی از هواداران ترامپ شد. او نیز تحت تاثیر تیوری‌های توطیه جریان‌های دست راستی دست به این اقدام زد.

به نقل از رویترز، اسناد رسمی نشان می‌دهد که مسوولان انتخاباتی از زمان انتخابات ریاست جمهوری ۲ سال پیش امریکا، ۱۰۰۰ پیام تهدید‌آمیز دریافته کرده که برخی از آنان می‌تواند منجر به دستگیری تهدیدکنندگان شود.

خبرها
تصمیم‌های بزرگ ۲۰۲۰
بحث روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید