ولسوال طالبان در مالستان غزنی: زمان وکیلی براساس گزارش اشتباه کشته شد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۵

پس از کشته شدن زمان وکیلی، شاگرد مدرسه دینی توسط طالبان، منابع محلی می‌گویند ولسوال طالبان در مالستان ولایت غزنی، در دیدار با مردم منطقه گفته است که افراد این گروه براساس گزارش اشتباه او را کشتند.
عبدالله منتقم، ولسوال طالبان به خاطر کشته شدن وکیلی از مردم عذرخواهی کرده است.

زمان وکیلی ۲۳ ساله، شاگرد مدرسه دینی محمدیه در شهر نوآباد غزنی بود. او اخیراً برای دیدار با خویشاوندان به ولسوالی مالستان رفته بود.
منابع محلی می‌گویند زمان وکیلی روز شنبه ۱۴ عقرب، هنگامی که می‌خواست از منطقه مکنک ولسوالی مالستان به طرف غزنی حرکت کند، افراد طالبان هجوم آوردند و تیراندازی کردند. به گفته منابع، او در اثر شلیک‌ طالبان کشته شد و یک تن دیگر در این تیراندازی زخمی شد.
به گفته شاهدان عینی، طالبان ‌پس از تیراندازی وسایل آنها را بازرسی کردند. اما، پس از آنکه افراد طالبان چیزی در موتر حامل آنها نیافتند، جسد زمان وکیلی و یک زخمی این حادثه را به کلینیک محلی در بازار شنیه‌ده منتقل کردند.
نوید، فرمانده امنیه طالبان در مالستان روز یکشنبه ۱۵ عقرب، در دیدار با مردم منطقه گفته است برای این گروه گزارش شده بود که یک پولیس اربکی مربوط به حکومت سابق به محل آمده و طالبان می‌خواستند او را بازداشت کنند. به گفته منابع، فرمانده طالبان گفته است آنها تلاش می‌کنند تا براساس گزارش‌های موثق عمل کنند.

این مقام محلی طالبان وعده داده است که در آینده این حادثه‌ رخ ندهد.

منابع گفتند که زمان وکیلی یک شهروند عادی بود که پس از فوت پدرش مخارج خانواده‌اش را از طریق کارگری تامین می‌کرد.

جهان‌نما
تصمیم‌های بزرگ ۲۰۲۰
مرگ‌بارترین سفرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید