عمران خان روز سه‌شنبه راهپیمایی‌اش را از سر می‌گیرد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۵

عمران خان در پیام ویدیویی به هوادارانش گفت که راهپیمایی ناتمام حزب تحریک انصاف روز سه‌شنبه از وزیر آباد، محلی که بر او حمله شد، از سر گرفته خواهد شد.

عمران خان هوادارانش را در این راهپیمایی همراهی نخواهد کرد و پس از رسیدن آنان به راولپندی برای آنان سخنرانی خواهد کرد.

کاروان هواداران عمران خان ۱۰ الی ۱۴ روز به راولپندی خواهد رسید.

حرکت به سوی راولپندی معنای نمادین دارد، زیرا این شهر مقر ارتش پاکستان است. هواداران عمران خان باور دارند که ارتش در پشت دسیسه ترور نافرجام عمران خان قرار داشت.

حماد اظهر، یکی دیگر از رهبران حزب تحریک انصاف در حساب توئیترش از هواداران این حزب خواست تا فردا شام برای اعتراض در مقابل دفتر والی ایالت پنجاب جمع شوند. دلیل این اعتراض ظاهراً ثبت نشدن شکایت حمله در حوزه پولیس است.

اما، مریم اورنگزیب، وزیر اطلاعات و نشرات پاکستان روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری، عمران خان و حزب او را «فتنه» خواند و متهم کرد که از بیرون از کشور پول دریافت می‌کنند.

او گفت که عمران خان پس از گذشت چهار روز حاضر نشده است در حوزه پولیس وزیر آباد، جایی که بر او حمله صورت گرفت، شکایت ثبت کند.

مولانا فضل‌الرحمان، از موتلفان حکومت، نیز امروز زخمی شدن عمران خان را «نمایشی» خواند. او گفت که عمران خان هنوز مشخص نکرده است که یک پایش زخم برداشته یا هر دو پایش. او سوال کرد که اگر عمران خان در وزیر‌آباد مجروح شد چرا برای تداوی به لاهور رفت.

بین لاهور و وزیرآباد ۱۲۳ کیلومتر فاصله است در خوشبینانه‌ترین حالت دو ساعت زمان می‌برد تا یک موتر تیزرفتار از وزیرآباد به لاهور برسد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
فیلمستان

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.