جو بایدن: امریکا به تعهد خود برای جلوگیری از «جهنم اقلیمی» عمل می‌کند

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۲۰

جو بایدن در نشست تغییرات اقلیم گفت امریکا به تعهد کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و گاز متان برای جلوگیری از «جهنم اقلیمی» عمل خواهد کرد.

رئیس‌جمهور امریکا از کشورهای در حال توسعه خواست از کشورهای فقیر برای جایگزینی انرژی از سوخت‌های فسیلی و سازگاری با تغییرات اقلیمی حمایت کنند.

نشست امسال بر تعهدات کشورهای ثروتمند برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و رسیدگی به پیامدهای آن در کشورهای در حال توسعه، تمرکز دارد.

جو بایدن همچنین در سخنرانی خود گفت که حمله روسیه به اوکراین نیاز به خروج از استفاده از سوخت های فسیلی را بیش از پیش ضروری کرده است.

وی گفت: «جنگی که روسیه به راه انداخته است، ضرورت خروج از وابستگی به سوخت‌های فسیلی تقویت می‌کند.»

بر اساس گزارشی که روز جمعه ۲۰ عقرب منتشر شد، انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از سوخت‌های فسیلی که ایالات متحده بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده آن در جهان است، در سال ۲۰۲۲ دوباره به بالاترین حد خود رسیده است.

در حالی که پیامدهای تغییرات اقلیمی باعث خشکسالی‌ها، آتش‌سوزی‌ها و سیلاب در سطح جهانی شده است کشورهای غیر صنعتی و فقیر که سهم اندکی در آلایندگی و تولید کربن داشته‌اند، بیشترین آسیب را به دلیل کمبود منابع در پاسخگویی با بلایای طبیعی دیده‌اند.

بسیاری از کشورهای آسیب دیده از تغییرات اقلیمی در این نشست خواستار دریافت غرامت از کشورهای مصرف کننده سوخت‌های فسیلی شدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.