منابع در قندهار: ماموران مرزی طالبان و نظامیان پاکستانی در اسپین‌بولدک باهم درگیر شد‌ند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۲

منابع در قندهار گفتند که بین طالبان و نظامیان پاکستانی در مرز اسپین بولدک درگیری شده است.
به گفته منابع درگیری بعد از "برخورد زشت" سربازان پاکستانی‌ با افغان‌ها زمانی آغاز شد که یک "طالب" به‌سوی نظامیان پاکستانی شلیک کرد.

گفته می‌شود دو سرباز پاکستانی زخمی و یکی کشته شده است.

تصاویری که به‌دست افغانستان اینترنشال رسیده نشان می‌دهد که صدای شلیک از دو طرف می‌آید و مردم سراسیمه از محل ورودی مرز به طرف افغانستان می‌دوند.

بر اساس یک صدای واتساپ که از یک مامور مرزی طالبان به افغانستان اینترنشنال رسیده، او از نیروهای این گروه می‌خواهد که فردی را که به نظامیانی پاکستانی شلیک کرده، دستگیر کنند.
مقام طالب می‌افزاید: "از دروازه یک طالب یا فرد عادی که عمامه زرد دارد با موترسایکل رفته به طرف نیروهای پاکستانی شلیک کرده و برگشته است. این نفر را دستگیر کنید که کی است."
یک منبع می‌گوید، در شلیک این طالب دو نیروی پاکستانی کشته شده‌اند، اما مقام‌های محلی طالبان می‌گویند که به کسی آسیب نرسیده است.
منابع می‌گویند که بعد از این درگیری "نیم ساعته" یک هیات از سوی والی طالبان در قندهار به منطقه سرحدی سپین بولدک رفته و با طرف پاکستانی گفتگو کرده است.

یک افسر پاکستانی در اسپین بولدک گفته که یک مامور مرزی طالبان از گذرگاه عبور کرده و به سوی سربازان مرزی پاکستان تیراندازی کرده است. به گفته این افسر دو سرباز پاکستانی زخمی و یکی کشته شده است.

طالبان می‌گویند فردی که اقدام به تیراندازی کرده بود طالب نیست و احتمالا عضو داعش بوده است.

این درگیری باعث شده است که این گذرگاه مرزی در قندهار به روی رفت و آمد موقتا بسته شود.

جهان‌نما
جهان‌نما
سفیران - فصل چهارم (فرانسه)

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید