روزنامه خامنه‌ای نقشه ربودن خبرنگاران ایران اینترنشنال در قطر را فاش کرد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۵

روزنامه کیهان از نقشه جمهوری اسلامی و قطر برای ربودن خبرنگاران ایران اینترنشنال خبر داد.

این روزنامه که مدیر آن را علی خامنه‌ای تعیین می‌کند،‌ نوشت در صورت نزدیک شدن نمایندگان این رسانه به تیم ملی ایران، سرنوشتی مانند چهره‌های ربوده شده توسط جمهوری اسلامی در انتظارشان بوده است.

ایران اینترنشنال روز سه‌شنبه اعلام کرد که حکومت قطر به خواست جمهوری اسلامی ایران،‌ مانع پوشش جام جهانی ۲۰۲۲ در این شبکه شده است.

اکنون روزنامه کیهان،‌ با مدیرمسئولی حسین شریعتمداری نوشته است که عدم صدور ویزا از سوی قطر برای خبرنگاران ورزشی ایران اینترنشنال "اقدامی یک جانبه از سوی آن کشور نبوده است".

"خط قرمز" جمهوری اسلامی

به نوشته روزنامه کیهان،‌ پیش از این جمهوری اسلامی به حکومت قطر گفته است که نزدیک شدن خبرنگاران ایران اینترنشنال به اردوی تیم ملی فوتبال ایران "خط قرمز" رژیم است.

در پی پوشش گسترده خیزش سراسری ایرانیان در شبکه ایران اینترنشنال،‌ حکومت جمهوری اسلامی این رسانه را "سازمان تروریستی" نامیده است.

کیهان فاش کرده است که در صورت نزدیک شدن خبرنگاران ورزشی ایران اینترنشنال به "حریم اردوی تیم ملی"،‌ بر اساس توافق انجام شده میان جمهوری اسلامی و حکومت قطر، قرار بوده است "عملیات لازم ضدتروریستی" انجام شود.

این روزنامه بلافاصله به سرنوشت حبیب اسیود، فعال سیاسی ایرانی - سویدنی و جمشید شارمهد،‌ مدیر رادیو تندر اشاره کرده است که هر دو پس از سفر به کشورهای همسایه ایران، توسط عوامل جمهوری اسلامی ربوده شده و اکنون در ایران زندانی‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب

رادیو

پادکست‌ها