نماینده پاکستان در سازمان ملل می‌گوید کشورش از «تروریسم ناشی از افغانستان» نگران است

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

نماینده پاکستان در سازمان ملل می‌گوید کشورش همچنان از «تروریسم ناشی از افغانستان» نگران است.

منیر اکرم افزوده است که کشورش از «حملات تحریک طالبان پاکستان از آن‌سوی مرزها که توسط منابع دیگر حمایت می‌شود» رنج می‌برد.

او تاکید کرد که داعش و تحریک طالبان پاکستان «تهدید واقعی‌اند.»

به نقل از روزنامه پاکستانی دان، نماینده پاکستان در سازمان ملل همچان تصریح کرد که جامعه جهانی باید در احیای اقتصاد افغانستان پس از جنگ کمک کند.

آقای اکرم گفت برای این منظور،‌ پول‌های بلوکه شده افغانستان باید آزاد و در سیستم مالی این کشور اضافه شوند.

این دیپلومات پاکستانی از کشورهای جهان خواستار آن شد که بنا بر درخواست سازمان ملل، ۴.۲ میلیارد دالر کمک‌های بشردوستانه را برای افغانستان فراهم کنند.

او پیشنهاد کرد جامعه جهانی باید یک «رویکرد عمل‌گرایانه» در پیش بگیرد و اولویت آن پایان بخشیدن به بحران انسانی در افغانستان باشد.

منیر اکرم گفت که پاکستان در مورد دلایل قانونی مبنی‌بر بلوکه شدن پول‌های افغانستان از سوی امریکا مطلع است و افزود: «اما شما به یک نقشه راه نیاز دارید تا ببینید که چگونه می‌‌توان اقتصاد افغانستان را بازسازی کرد.»

نماینده پاکستان همچنین اضافه کرد که کشورش درباره نگرانی‌ها مبنی‌بر حقوق زنان و حکومت فراگیر در افغانستان با جامعه جهانی همراه است.

پاکستان با طالبان روابط نزدیک دارد، هرچند این کشور رژیم طالبان را به رسمیت نشناخته است، اما سفارتش در کابل باز است و دیپلومات‌های این گروه را نیز در اسلام‌آباد پذیرفته است.

پاکستان بارها از جامعه جهانی خواسته است که با طالبان تعامل و پول‌های بلوکه‌شده افغانستان را آزاد کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.