شرکت‌های فناوری به کارمندان اخراجی توییتر چشم دوخته‌اند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۱

چند شرکت تکنولوژی در امریکا مشتاقانه در صدد جذب کارمندان شرکت توییتر اند که شمار زیادی از آنان به تازگی توسط ماسک اخراج شده‌اند.

این شرکت‌ها با انتقاد از مدیریت ماسک و استفاده از نارضایتی و خشم این کارمندان نسبت به مالک جدید توییتر، می‌خواهند کارمندان این شرکت را استخدام کنند.

برخی از این کارمندان به علت انتقاد از سیاست های ماسک در توییتر اخراج شده یا تحت فشار قرار گرفته اند.

کاتی برکه، یک مسوول ارشد شرکت هب‌سپات در پستی در لینکدین نوشت: «به عنوان یک رئیس، شنیدن انتقادها بخشی از کار شماست. رهبران بزرگ بحث و اختلاف نظر را قدر می‌نهند.»

او خطاب به کارمندان توییتر که به تازگی از کار اخراج شده‌اند نوشت:‌«اگر جایی می‌خواهید که در آن بتوانید (به شیوه صریح و نرم) با دیگران مخالفت کنید، هب‌سپات شما را استخدام می‌کند.»

آمندا ریچاردسن، مدیر اجرایی شرکت کودرپید در نامه‌ سرگشاده‌ خطاب به کارمندان سابق توییتر نوشت: «در کودرپید این مهارت شماست که سخن می‌گوید. نه اینکه شما کجا می‌نشینید. نه اینکه شما در جریان کار می‌خوابید. نه اینکه هفت روز در هفته و هر روز برای ۱۸ ساعت کار می‌کنید.»

پس از خرید توییتر، ایلان ماسک چندین مدیر ارشد این شرکت و نزدیک به ۳۷۰۰ کارمند را از کار برکنار کرد.

اخراج کارمندان همزمان با افزایش نارضایتی شرکت‌های تجاری از ماسک شده است. اکنون شرکت‌های بیشتری نمی خواهند تبلیغات شان در توییتر نشر شود. این موضوع می تواند وضعیت مالی این شبکه‌ را که توسط ماسک به ارزش ۴۴ میلیارد دالر خریده شد و او وعده داد که این شرکت را به مرحله سودآوری برساند، بدتر کند.

واشنگتن پست گزارش داد که بیشتر از یک سوم صد شرکت بزرگ که در توییتر تبلیغ می‌کردند، در دو هفته گذشته از این کار صرفنظر کرده‌اند. مثلاً شرکت جیپ و شرکت محصولات غذایی مارس از هفت نوامبر به بعد هیچ تبلیغی را در توییتر نشر نکرده‌اند.

سال گذشته ۹۰ درصد درآمد ۵ میلیاردی توییتر از درک تبلیغات تجاری بود.

شرکت‌های بزرگ تکنولوژی که با کمبود نیروی فنی مواجه‌اند حالا با علاقه دنبال کارمندان اخراجی توییتر هستند و می‌خواهند از ظرفیت و تجربه آن‌ها برای رشد شرکت خود استفاده کنند.

مرگ‌بارترین سفرها
خبرها
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید