مقام‌های اندونیزیا: تعداد زیادی دانش‌آموز در میان ۲۶۸ کشته زمین‌لرزه روز دوشنبه‌اند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۱

مقام‌های اندونیزیایی روز سه‌شنبه اعلام کردند که در زمین‌لرزه روز دوشنبه تعداد زیادی دانش‌آموز به‌دلیل فرو ریختن سقف مکاتب‌شان کشته شده‌اند.

در این زلزله که در استان جاوه غربی رخ داد، ۲۶۸ نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند. مقام‌ها هشدار می‌دهند که احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

در همین حال، امدادگران تلاش دارند افرادی را که در زیر آوار در یک شهر ویران شده در جزیره جاوه گیر افتاده‌اند، بیرون بکشند.

زمین‌لرزه کم عمق به بزرگی 5.6، روز دوشنبه کوه‌های پرجمعیت‌ترین استان جاوه غربی اندونیزیا را لرزاند و خسارت قابل توجهی به شهر سیانجور وارد کرد و حداقل یک روستا را زیر رانش زمین مدفون کرد.

هنری الفیاندی، رئیس آژانس ملی جستجو و نجات اندونیزیا گفت که رانش زمین و زمین ناهموار تلاش‌های امداد و نجات را با مشکل مواجه کرده است.

او در یک کنفرانس خبری گفت: "چالش این است که منطقه آسیب دیده گسترده است... علاوه بر آن، جاده‌های این روستاها آسیب دیده است." وی افزود که بیش از 13 هزار نفر تخلیه شده‌اند.

این مقام با اشاره به زمان وقوع زلزله گفت: بیشتر قربانیان را کودکان تشکیل می دهند، زیرا ساعت یک بعد از ظهر هنوز در مکتب بودند.

جهان‌نما
جهان‌نما
مرگ‌بارترین سفرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید