پاکستان برای جمع‌آوری معلومات، پناهجویان افغان را ثبت نام می‌کند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۲

طلحه محمود، وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان از آغاز طرح ثبت نام پناهجویان افغانستان خبر داد.

پاکستان قصد دارد با آغاز این برنامه، اطلاعات کامل پناهجویان ثبت‌شده و ثبت‌نشده افغانستان و همچنین آنهایی که به افغانستان برگشته‌اند را جمع‌آوری کند.

به گزارش رادیوی ملی پاکستان، آقای محمود روز دوشنبه ۳۰ عقرب در جلسه مجلس ملی این کشور گفت که در حال حاضر حدود ۱.۳ میلیون پناهجو و مهاجر افغان در پاکستان ثبت نام شده‌اند.

وی افزود که در کمپاین جدید ثبت نام، نام اعضای خانواده‌های پناهجویان افغان نیز نوشته خواهد شد.

به گفته این مقام پاکستانی بیش از ۱۳۶ هزار نفر از اعضای خانواده کسانی که ثبت نام شده‌اند، فاقد مدرک هستند.

او گفت که اگر این افراد براساس معیارهای تعیین شده، واجد شرایط ثبت‌نام باشند تعداد پناهندگان افغان ثبت نام شده در این کشور افزایش خواهد یافت.

این وزیر پاکستانی گفت دولت آنها برنامه‌ای دارد تا از تعداد افغان‌ها در پاکستان و آن عده از افغان‌هایی که به کشور خود بازگشته‌اند اطلاعاتی بدست بیاورد.

وزارت امور مهاجرین طالبان می‌گوید که در ماه‌های اخیر هزاران افغان از پاکستان به کشورشان بازگشته‌اند، اما آمار دقیقی در این زمینه نشر نکرده است.

طبق گزارش‌ها، صدها هزار شهروند افغانستان پس از تسلط طالبان، کشور را ترک کردند و تعدادی زیادی از آن‌ها به کشورهای همسایه به خصوص پاکستان گریختند.

دولت پاکستان در حالی از ثبت نام افغان‌های بدون مدرک خبر می‌دهد که در ماه‌های اخیر صدها تن از شهروندان افغانستان توسط پولیس پاکستان به دلیل نداشتن اسناد قانونی بازداشت شدند. از سوی دیگر، تصاویر زیادی از بدرفتاری پولیس پاکستان با پناهجویان افغان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

خبرها
جام جهانی ۲۰۲۲
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید