فوزیه کوفی خطاب به مردان: زمان مبارزه مشترک است

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۰۴

فوزیه کوفی، نماینده مجلس در حکومت پیشین در توییتی انتقاد کرده است که در یکسال گذشته مردان، زنان معترض را در خیابان‌ها همراهی نکرده‌اند.

خانم کوفی در پیامی به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان گفته: «زمان مبارزه مشترک است. در مارش پیش روی و هر روز این مبارزه همراهی‌مان کنید.»

خانم کوفی با انتقاد از عدم همراهی مردان با زنان معترض تاکید کرده است که «حتی روشن فکرترین مرد از پیوستن به کمپاین‌های رسانه ما اجتناب کرد، با سپاس از آنهایی که همراه ما هستند.»

فوزیه کوفی همزمان عکسی دختر فقیری را توییت کرده که با پوشش مردانه در کنار زباله‌ها ایستاده است.

دختر فقیری که به گفته بسیاری از کاربران در زباله‌ها در جستجوی غذا است.

فوزیه کوفی با انتشار عکس او می‌گوید زنان افغانستان «بدترین نوع خشونت را توسط حاکمان تجربه می‌کنند حتی مجبور هستند جنس خود را پنهان کنند.»

او یادآوری کرده که بابت محرومیت زنان از کار، اقتصاد افغانستان بیش از یک میلیارد دالر ضرر کرده است.

امروز، ۲۵ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان است.

همزمان در این روز گروهی از زنان معترض در افغانستان نشستی برگزار کردند. این زنان روز جمعه، ۴ قوس، با ارسال تصاویر و ویدیوهایی به افغانستان اینترنشنال گفتند که در این نشست که از سوی «جنبش رفاه و عدالت برای زنان» و «نهاد مدنی میهن» برگزار شده بود، در مورد خشونت علیه زنان، اشکال و آمار آن در افغانستان بحث کرده‌اند.

طالبان در یکسال حاکمیت خود محدودیت‌های گسترده‌ای بر زنان وضع کرده‌اند و همواره تظاهرات زنان معترض در کابل را سرکوب کرده‌اند.

در بیشتر این تظاهرات فقط خود زنان شرکت داشتند؛ آنچه فوزیه کوفی نیز از آن انتقاد کرده است.

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید