کرواسیا در یک بازی تماشایی فوتبال در جام جهانی قطر، کانادا را ۴ بر ۱ شکست داد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

در ادامه دور دوم مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲، تیم‌های فوتبال کرواسیا و کانادا از گروه اف در ورزشگاه بین المللی خلیفه به مصاف هم رفتند.

در پایان، این تیم کرواسیا بود که با نتیجه ۴ بر ۱ موفق به شکست حریفش شد و در یک قدمی صعود به دور بعدی جام‌جهانی قرار گرفت.

بازی با گل زودهنگام و البته تاریخی کانادا در دقیقه ۲ آغاز شد. آلفونسو دیویس ستاره کانادا که در بایرن مونیخ بازی می‌کند با سر گلی که زد، ضمن ثبت اولین گل تاریخ تیم ملی فوتبال کانادا در جام جهانی، تیمش را خیلی زود پیش انداخت.

کرواسیا بعد از دقایقی خودش را در زمین پیدا کرد و توانست با استفاده از بازیکنان با تجربه و قدرت فنی‌اش به بازی برگردد و با زدن دو گل در دقایق ۳۶ و ۴۴ نیمه اول را از شکست به پیروزی تبدیل کند.

در نیمه دوم نیز کانادا بازی را خوب و با فشار بالا بر تیم حریف شروع کرد، اما باز هم تجربه کار خودش را کرد و این بار هم کرواسیا بود که به گل رسید.

در دقیقه ۷۰ کراماریچ پاس گل پریشیچ را به گل دوم خودش و سوم تیمش تبدیل کرد تا انگیزه کانادا را برای به تساوی کشاندن بازی به صفر تبدیل کند.

البته این پایان کار نبود، زیرا کرواسیا روی اشتباه خط دفاع کانادا در واپسین لحظات بازی موفق شد گل چهارم و حسن ختام بازی را نیز توسط لاور ماجر به ثمر برساند تا بازی را که یک بر صفر و شکست شروع کرده بود، با پیروزی ۴ بر ۱ تمام کند.

در ادامه نیز دیگر توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با برتری کروات‌ها به پایان رسید.کانادا با وجود شکست، بازی بسیار قابل قبول و البته از لحاظ آماری، نزدیکی را در مقابل تیم صاحب نام کرواسیا به نمایش گذاشت.

به این ترتیب در جدول رده بندی این گروه، تیم های فوتبال کرواسی و مراکش با ۴ امتیاز در رده اول و دوم قرار گرفتند، بلجیم با ۳ امتیاز تیم سوم و کانادا با قبولی دو شکست، بدون امتیاز تیم آخر جدول است. البته این تیم شانس بسیار کمی برای صعود به دور بعدی خواهد داشت.

در روز پایانی دور گروهی، کانادا باید با مراکش روبه رو شود و دو تیم صاحب نام گروه یعنی کرواسیا و بلجیم نیز در بازی فوق العاده حساس به مصاف هم خواهند رفت تا تکلیف دو تیم صعود کننده به مرحله حذفی را مشخص کنند.

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید