افزایش مراقبت پولیس لندن از دفتر ایران اینترنشنال در پی تهدیدهای تروریستی جمهوری اسلامی

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

پولیس لندن با ایجاد موانع امنیتی برای موترها و کنترل رفت و آمد رهگذاران، مراقبت از دفتر مرکزی ایران اینترنشنال در غرب لندن را افزایش داده است.

این مراقبت‌ها که با حضور ۲۴ ساعته پولیس متروپولیتن همراه است، در پی تهدیدهای تروریستی حکومت جمهوری اسلامی علیه این رسانه ایجاد شده است.

ماه پیش و در پی پوشش گسترده خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی در شبکه ایران اینترنشنال، وزیر اطلاعات این رژیم، بریتانیا را به دلیل واقع شدن دفتر ایران اینترنشنال در پایتخت این کشور، تلویحاً تهدید به حمله تروریستی کرد.

جمهوری اسلامی شبکه ایران اینترنشنال را سازمان تروریستی نامیده است. اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات این رژیم گفت از این پس "هر نوع ارتباط با این سازمان تروریستی به‌ عنوان ورود به حوزه تروریستی و تهدید امنیت ملی تلقی خواهد شد".

او همچنین با متهم کردن بریتانیا، اسرائیل و عربستان سعودی به "بی‌ثبات سازی و اغتشاش" در ایران، گفت که جمهوری اسلامی "تعهدی برای ممانعت از بروز ناامنی در این کشورها" نخواهد داشت و بریتانیا "هزینه اقدامات خود برای ناامن‌ ساختن کشور بزرگ ایران را خواهد پرداخت."

در هفته‌های اخیر پولیس لندن از تهدیدهای امنیتی علیه شماری از روزنامه‌نگاران ایرانی - بریتانیایی که برای شبکه ایران اینترنشنال کار می‌کنند خبر داده است.

در پی این تهدیدها، چندین خودروی پولیس لندن در اطراف دفتر مرکزی شبکه ایران اینترنشنال در غرب لندن مستقر شد. این مراقبت‌ها از روز یکشنبه ۲۷ نوامبر با اضافه شدن موانع امنیتی برای خودروها و رهگذاران، بیشتر شده است.

ایران اینترنشنال می‌گوید در کنار جدی گرفتن تهدیدهای امنیتی، همچنان به رسالت خبری خود و بازتاب صدای آزادی‌خواهی ایرانیان ادامه خواهد داد.

جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه
خارج از دسترس

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید