پرتگال با ۲ گل یوروگوای را شکست داد و به دور حذفی جام جهانی صعود کرد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۷

تیم فوتبال پرتگال با شکست یوروگوای به عنوان سومین تیم راهی مرحله حذفی جام جهانی شد.
در آخرین مسابقه دور دوم مرحله گروهی جام‌ جهانی، تیم‌های فوتبال پرتگال و یوروگوای از گروه H به مصاف هم رفتند که این دیدار با دو گل به سود یاران کریس رونالدو به پایان رسید.

پرتگال از همان دقایق ابتدایی بازی را در اختیار گرفت و با حفظ مالکیت توپ توسط هافبک‌های خلاقش فرصت هایی را روی دروازه حریفش خلق کرد، اما بازی تدافعی یوروگوای باعث شد توپی از خط دروازه‌ آن در نیمه اول عبور نکند.

در نیمه دوم نیز شرایط به همین منوال ادامه پیدا کرد و پرتگال با برتری در مالکیت توپ و میدان موفق شد به گل اول بازی برسد. گلی که روی ارسال برونو فرناندز به روی سر رونالدو، مستقیم وارد دروازه یوروگوای شد.

البته تصاویر تلویزیونی و پرش رونالدو در ابتدا باعث شد تا همه فکر کنند گل را رونالدو زده است، اما تصاویر دقیق‌تر نشان داد که توپ هیچ لمسی با سر رونالدو نداشته است و در نهایت گل به اسم فرناندز ثبت شد.

بعد از این گل، یوروگوای با چند تعویض بخصوص با آمدن لوئیز سوارز دقایقی روی دروازه حریفش فشار ایجاد کرد، اما درخشش دروازه‌بان پرتگال باعث شد تا دروازه این تیم بسته بماند. حتی یک شوت هم به تیر دروازه خورد و در نهایت حملات به جایی نرسید.

در ادامه کم شدن فشار یوروگوای باعث شد تا پرتگال دوباره به دروازه حریفش نزدیک شود و همین نزدیکی هم باعث شد تا این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شود.

در نهایت هم فرناندز این پنالتی را تبدیل به گل کرد تا خودش و پرتگال را به عدد ۲ برساند تا در شب درخشش او، پرتگال حکم صعودش به دور بعدی جام جهانی را امضا کند.

پرتگال با این پیروزی ۶ امتیازی شد و ضمن حفظ صدرنشینی گروه، جواز صعود را پس از تیم های فرانسه و برازیل یک بازی مانده تا پایان دور گروهی، به دور حذفی قطعی کرد.

در روز پایانی دور گروهی، تیم فوتبال پرتگال باید با کوریای جنوبی نماینده آسیا جدال کند که یک امتیاز دارد و برای صعود هنوز شانس دارد. یوروگوای نیز همانند کوریا با یک امتیازی که دارد باید با غنای۳ امتیازی روبه رو شود.

به این ترتیب رقابت در روز آخر برای نماینده دوم این گروه برای صعود بین سه تیم کوریای جنوبی، یوروگوای و غنا ادامه خواهد داشت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.