در شب حذف ایران و ویلز، تیم‌های انگلستان و امریکا از گروه B جام جهانی به مرحله حذفی رقابت‌ها راه یافتند.

در اولین شب از دور‌ سوم و نهایی مرحله گروهی، در مهمترین بازی، تیم فوتبال امریکا در جدالی که فقط به برد نیاز داشت تا صعود کند، از سد ایران با گل کریستین پولیشیچ گذشت.

این گل در دقیقه ۳۸ نیمه اول در حالی به ثمر رسید که امریکا در نیمه نخست عملکردی به مراتب بهتر از ایران داشت.

در نیمه دوم ایران حملات زیادی تدارک دید، اما بازی دفاعی و البته مسنجم امریکا تمامی حملات ایران را دفع کرد تا در نهایت این تیم با کسب ۳ امتیاز این دیدار صعود به مرحله حذفی جام جهانی را جشن بگیرد.

در دیگر دیدار این گروه نیز تیم فوتبال انگلستان صدرنشین گروه با نتیجه ۳ بر صفر از سد همسایه‌اش ویلز گذشت و بعنوان صدرنشین، قاطعانه راهی مرحله حذفی شد. برای انگلیس مارکوس رشفورد دبل کرد و فیل فودن نیز یک بار موفق به گلزنی شد.

به این ترتیب با توجه به نتایج رقم خورده امشب، از گروه A هالند با ۷ امتیاز و سنگال نیز با ۶ امتیاز راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ شدند.

تیم های فوتبال ایران و ویلز نیز هر کدام با ۳ و ۱ امتیاز از رقابت‌ها کنار رفتند.

انگلستان در مرحله یک هشتم نهایی با تیم دوم گروه A سنگال و تیم فوتبال امریکا نیز با صدرنشین گروه A هالند روبه رو خواهد شد.

روز چهارشنبه نیز رقابت‌های جام جهانی در ادامه دور نهایی مرحله گروهی با برگزاری دو دیدار همزمان از گروه های C و D پیگیری خواهد شد تا تکلیف ۴ تیم صعود کننده دیگر هم مشخص شود.

برنامه مسابقات امروز:

گروه C ساعت ۷:۳۰ شام

کرواسیا – بلجیم

مراکش – کانادا

گروه D ساعت ۱۱:۳۰ شام

مکسیکو – عربستان

ارجنتاین – پولند

ویژه برنامه نوروز ۱۴۰۲
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید