ادامه قدرت‌نمایی شیرهای اطلس در جام جهانی؛ مراکش اسپانیا را به خانه فرستاد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۵

مراکش با شکست نفسگیر اسپانیا در ضربات پنالتی، راهی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ شد.

در ادامه مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی قطر، اسپانیا و مراکش در ورزشگاه شهر الریان به مصاف هم رفتند که این مسابقه در ضربات پنالتی به سود تیم فوتبال مراکش به پایان رسید.

مراکش که با درخشش در دور گروهی پس‌ از حذف بلجیم و توقف کرواسیا، صدرنشین به مرحله حذفی صعود کرده بود، از همان ابتدای بازی‌ نشان داد قدرت و انسجامش در دور‌ گروهی اتفاقی نبوده است، زیرا توانست در مقابل تیم آماده و پر ستاره اسپانیا بازی قابل قبولی را به نمایش بگذارد.

هر‌چند مالکیت توپ و تعداد پاس‌ها مثل همیشه به سود اسپانیا بود، اما مراکش پا به پای اسپانیا شوت زد، حمله داشت و موقعیت گلزنی ایجاد کرد، اما در نهایت توپی از خط دروازه ها در جریان ۹۰ و ۱۲۰ دقیقه تلاش نفس‌گیر دو تیم عبور نکرد تا ضربات حساس ‌پنالتی تکلیف تیم صعود کننده به مرحله بعدی را مشخص کند.

اما در ضربات پنالتی اتفاقی که دیشب برای جاپان افتاد، امشب برای اسپانیا رخ داد. درخشش بونو دروازه‌بان مراکش باعث شد اسپانیا عملکردی ضعیفی داشته باشد، زیرا هر سه پنالتی این تیم خراب شد. در سوی دیگر از میان ۴ پنالتی مراکش سه پنالتی این تیم تبدیل به گل شد تا نماینده باقی‌مانده آفریقا در جام‌جهانی با برتری ۳ بر صفر در برابر اسپانیا جواز صعود را کسب کند.

مراکش در مرحله یک چهارم به مصاف دیدار تیم های پرتگال و سوییسی خواهد رفت که از دقایقی دیگر در آخرین بازی مرحله یک هشتم نهایی از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف هم خواهند رفت.

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید