مدیرعامل وال مارت افزایش سرقت اموال در فروشگاه هایش در امریکا را یک نگرانی بزرگ خواند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

داگ مک‌میلن، مدیر عامل فروشگاه زنجیره‌ای وال‌مارت روز سه‌شنبه گفت که سرقت کالاها در فروشگاه‌های این شرکت به یک مشکل مهم تبدیل شده است.

او هشدار داد که در صورت ادامه این وضعیت، نرخ اجناس را افزایش داده و در برخی مناطق دروازه مغازه‌های وال‌مارت را خواهد بست.

او در گفتگو با تلویزیون سی‌ان‌بی‌سی گفت که سرقت اموال در وال‌مارت «به طور بی سابقه‌ای بالا» رفته است. او گفت که اگر رویکرد پولیس در برخورد با سارقان تغییر نکند، وال مارت دست به افزایش بهای کالاها و بستن مغازه هایش در برخی مناطق خواهد زد.

موسسه تحقیقاتی هوفر می‌گوید که پولیس در برخی از شهرهای امریکا، سارقانی را که کمتر از ۱هزار دالر دزدی کنند، مورد تعقیب قرار نمی‌دهد.

ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که برخی از این سارقان در برابر کارمندان و محافظان فروشگاه کالاهای مختلف را دزدی می‌کنند.

دیلی میل گزارش داد که فروشگاه زنجیره‌ای تارگت ماه گذشته اعلام کرد که میزان سرقت در فروشگاه‌های آن ۵۰ درصد بالا رفته است و باعث زیان مالی بالغ بر ۴۰۰ میلیون دالر در سال ۱۴۰۱ شده است.

وال مارت آمار زیان‌های مالی ناشی از سرقت کالاهای خود را انتشار نداده است، اما مجله فوربس آن را ۳ میلیارد دالر تخمین زده است.

تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای با این معضل رو به رو اند. بنا به بررسی فدارسیون ملی مغازه‌داران، سرقت و کلاهبرداری توسط مشتریان و کارگران، ۶۲ میلیارد دالر برای فروشگاه‌های بزرگ در سال ۱۳۹۹ضرر به بار آورده بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.