اداره مبارزه با تروریسم پاکستان: مذاکرات صلح با تحریک طالبان باعث افزایش حملات تروریستی شد

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۱۸

اداره ملی مبارزه با تروریسم پاکستان می‌گوید که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان به فعالیت‌های تحریک طالبان پاکستان که پایگاه آن در افغانستان است انگیزه داد. این سازمان گفته که مذاکرات صلح با تحریک طالبان پاکستان با میانجیگری طالبان افغانستان باعث افزایش حملات تروریستی شده است.

به گزارش روزنامه پاکستانی دان، اداره مبارزه با ترورسم پاکستان (نکتا) با ارایه سندی به کمیته امور داخلی سنای این کشور گفته است که تحریک طالبان پاکستان در مذاکرات صلح در معرض توجه قرار گرفته است.

این اداره گفته، انجام مذاکرات و گفتگوها با گروه تحریک طالبان پاکستان توسط دولت تحریک انصاف پاکستان، طالبان را «جسور» کرد و «جای پای و وسعت فعالیت‌های» آنها را در زمان مذاکرات افزایش داد.

طالبان افغانستان مذاکرات بین حکومت پاکستان با تحریک طالبان را میانجیگری کرده است.

پس از لغو آتش‌بس میان تحریک طالبان پاکستان و اسلام‌آباد، حملات این گروه در سراسر این کشور افزایش یافته است.

تحریک طالبان پاکستان به تاریخ ۲۸ نوامبر آتش‌بس چندماهه با اسلام‌آباد را که با میانجیگری طالبان افغانستان به دست آمده بود را لغو کرد و به نیروهایش دستور داد تا حملات‌شان را در سراسر این کشور دوباره آغاز کنند.

مقامات پاکستانی بارها گفته‌اند که گروه‌های تروریستی به شمول تحریک طالبان پاکستان، در بخش‌هایی از افغانستان حضور دارند اما طالبان افغانستان بارها آن را رد کرده‌اند.

سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید