شب تلخ کرواسیا؛ ارجنتاین با هنرنمایی مسی و آلوارز فینالیست جام جهانی شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۲

در نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ تیم‌های فوتبال ارجنتاین و کرواسیا در ورزشگاه بزرگ لوسیل به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری یاران لیونل مسی و صعود این تیم به فینال رقابت‌ها به پایان رسید.

ارجنتاین و لیونل مسی که انگیزه بالایی برای فینالیست شدن داشتند، روی دو حمله برق آسا و خطرناک در همان نیمه اول برتری شان را به حریف دیکته کردند.

گل اول از روی نقطه پنالتی توسط لیونل مسی و در حالی که پنالتی را خولیان آلوارز گرفته بود، در دقیقه ۳۴ به ثمر رسید.

این گل باعث شد مسی با ۱۱ گل زده از رکورد گابریل باتسیتوتا بگذرد و برترین گلزن تاریخ تیم ملی ارجنتاین در رقابت‌های جام جهانی شود.

در ادامه و در حالی که کرواسیا تلاش هایش را برای به تساوی کشاندن بازی آغاز کرده بود، باز هم ارجنتاین روی یک ضد حمله سریع توسط ستاره نو ظهورش، خولیان آلوارز در دقیقه ۳۹ به گل دوم برسد تا نیمه اول با برتری قاطعانه شاگردان اسکالونی به پایان برسد.

کرواسیا با شروع نیمه دوم دست به تغییراتی در ترکیب تیمش زد و با آوردن چند عنصر هجومی فشارش را برای بازگشت به بازی و فرار از شکست بیشتر کرد، اما باز هم این ارجنتاین بود که به گل سوم رسید.

گلی که روی حرکت انفرادی فوق العاده لیونل مسی و پاس رو به بیرون او برای آلوارز و در نهایت با ضربه تمام کننده این پدیده جدید به ثمر رسید تا شب درخشان او در لوسیل با ثبت دبل برابر کرواسیا و ثبت یک پاس گل دیگر از لیونل مسی در جام جهانی تکمیل شود.

در ادامه بازی کرواسیای بی‌انگیزه و ارجنتاین به هدف رسیده، به همین نتیجه قناعت کردند تا ارجنتاین با برتری قاطعانه ۳ بر صفر ضمن گرفتن انتقام شکست سه بر صفر جام جهانی ۲۰۱۸، پس از ۸ سال دوباره به فینال جام جهانی راه پیدا کند.

دیگر فینالیست جام جهانی از دیدار حساس تیم‌های فرانسه و مراکش مشخص خواهد شد که پنجشنبه شب در ورزشگاه البیت برگزار خواهد شد.

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید