معتادان در شفاخانه ابن سینا: از گرسنگی رنج‌ می‌بریم

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۴

خبرگزاری آناتولی ترکیه تیمی از خود را به شفاخانه ابن سینا در کابل فرستاده و از نبود امکانات و وضعیت بد معتادان در آن خبر داده است. گفته شده افراد معتاد در این شفاخانه از نبود امکانات شاکی‌اند. معتادی ۱۹ ساله گفته اینجا امکانات چنان محدود است که گاهی از گرسنگی رنج می‌بریم.

شفاخانه ابن سینا یکی از بزرگ‌ترین شفاخانه‌های کابل است و بسیاری از افراد معتاد به مواد مخدر در چند ماه گذشته توسط طالبان جمع‌آوری و به این مرکز منتقل شده‌اند.

در حال حاضر شمار زیادی از افراد معتاد در شفاخانه هزار بستر ابن سینا نگهداری می‌شوند که به نوشته رسانه ترکی از نبود امکانات شاکی‌اند.

یک معتاد که ۲۰ روز شده در این شفاخانه بستری است گفته یک پتو دارم. شب‌ها هوا سرد است. از شر شپش در امان نیستیم و هیچ‌ دارویی هم به ما نمی‌دهند.

معتادی دیگر که حدود یک ماه شده به شفاخانه ابن سینا منتقل شده هم می‌گوید حمام‌ همه روزه باز است، اما آب گرم نداریم. ماهانه فقط یک بار امکان استفاده از آب گرم است.

طالبان کشت، فروش و قاچاق مواد مخدر را ممنوع کرده‌اند. اما با این حال افغانستان همچنان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر است.

شفاخانه ابن سینا در شرق کابل موقعیت دارد و زمانی پایگاه نیروهای نظامی خارجی بود.

با تسلط طالبان بر افغانستان این شفاخانه نیز همانند دیگر مراکز درمانی دچار بحران شد.

عبدالناصر منقد، مسئول بیمارستان ابن سینا به خبرگزاری آناتولی گفته تعداد پرسنل خود را از ۵۰۰ به ۳۶۰ نفر کاهش دادیم، چون حدود سه ماه است که به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانستیم حقوق کارمندان را پرداخت کنیم.

جهان‌نما
به نام میراث فرهنگی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید