روسیه: طالبان امنیت شهروندان خارجی را تضمین کند

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۲۵

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای، حمله اخیر داعش به هتلی در‌ کابل که چینی‌ها در آن حضور داشتند را به شدت محکوم کرد. روسیه در این بیانیه تاکید کرده است که طالبان باید امنیت مردم و شهروندان خارجی را تضمین کند و اقدامات قاطعانه را در مبارزه با داعش روی دست گیرد.

روسیه می‌گوید بر اساس اطلاعات، دست‌کم ۵ نفر در این حمله کشته و ۳۰ نفر دیگر زخمی شدند. ۵ نفر از زخمیان شهروندان چین بودند.

وزارت خارجه روسیه با تاکید بر اینکه این اولین حمله تروریستی علیه شهروندان خارجی نبوده، گفته است اقدام مشترک و هماهنگ جامعه جهانی برای ریشه‌کن کردن تهدیدات تروریستی از افغانستان ضروری است.

این اظهارات در حالیست که سفارت روسیه هم چندی پیش در کابل مورد حمله قرار گرفت و دو دیپلومات ارشد این کشور کشته شدند. مسئولیت این حمله را هم داعش بر عهده گرفته بود.

داعش پیشتر گفته بود طالبان توانایی تامین امنیت سفارت‌خانه‌ها را ندارد.

این گروه پیشتر به کاردار سفارت پاکستان در‌کابل هم حمله کرد. در این حمله به او‌ آسیبی نرسید، اما محافظ او به شدت زخمی شد.

با گسترش حملات، روسیه خدمات کنسولی خود در افغانستان را متوقف کرد، پاکستان کاردار خود را بیرون کرد و چین هم از شهروندان خود خواست افغانستان را ترک کنند.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید