جایزه حقوق بشر شورای وکلای دادگستری اسپانیا به فوزیه کوفی اهدا شد

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۲۵

شورای وکلای دادگستری اسپانیا اعلام کرد جایزه حقوق بشر این نهاد امسال در بخش «مردم» به فوزیه کوفی، عضو پیشین مجلس نمایندگان افغانستان اهدا شده است.

خانم کوفی در مراسم اهدای این جایزه گفت: «من این جایزه را به نمایندگی از زنان افغانستان که در یک زندان باز زندگی می‌کنند، می‌پذیرم.»

فوزیه کوفی، با اشاره به وضعیت زنان در حاکمیت طالبان افزود:‌ «آیا می‌توانید برای یک لحظه تصور کنید که وقتی نمی‌توانید بدون یک همراه مرد از خانه خارج شوید، زندگی چگونه است؟»

شورای وکلای دادگستری اسپانیا همچنین، جایزه حقوق بشر این نهاد در بخش «رسانه» را به میکل آیستاران، روزنامه‌نگار اسپانیایی به دلیل پوشش او از درگیری‌ها در خاورمیانه و اوکراین اهدا کرده است.

همچنین، جایزه دیگر این نهاد به نام «ناچو د لا ماتا» به پاکو سولانز، وکیل اهل والنسیا تعلق گرفته است. آقای سولانز به دلیل دفاع از حقوق مهاجران و کار به نفع «محروم‌ترین کودکان» مستحق این جایزه شناخته شده است.

در کنار این‌ها،‌ جایزه‌ای از سوی شورای وکلای دادگستری اسپانیا به پایگاه هوایی اردوز اسپاینا، به دلیل همکاری در روند تخلیه افغان‌ها پس از سقوط افغانستان به دست طالبان، اهدا شده است.

شهر دو بهار
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید