شرکت آنلاین بریتانیایی برای زنان افغانستان خدمات آموزش عالی رایگان ارایه می‌کند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۱

شرکت آموزش دیجیتال بریتانیایی (Future Learn) پنجشنبه ۱ جدی، اعلام کرد که امکان شرکت زنان افغانستان را در دوره‌های آنلاین کوتاه مدت و رشته‌های تخصصی رایگان با روش‌های آموزش عالی بریتانیا فراهم می‌کند. این اقدام در واکنش به دستور طالبان مبنی بر ممنوعیت زنان از تحصیل صورت می‌گیرد.

جو جانسون، رئیس شرکت Future Learn گفت که برای دختران و زنانی که می‌توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند و فرصتش را دارند، این می‌تواند راه نجاتی باشد.
او افزود که با توجه به محدودیت دسترسی به انترنت، فقر و مشکلات زبانی این برنامه نمی‌تواند یک راه حل معجزه‌آسا باشد اما می‌تواند نقش ارزشمندی در توانمند ساختن زنان در افغانستان برای دفاع از حق مسلم انسانیشان برای تحصیل داشته باشد.

مطابق با این طرح این شرکت بریتانیایی، زنان افغانستان می‌توانند از طریق اشتراک رایگان به بیش از ۱۲۰۰ دوره آموزشی در پلتفرم دسترسی پیدا کنند.

این شرکت توسط دانشگاه آزاد انگلستان در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد و اکنون دوره‌هایی را از طرف حدود یک چهارم از ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان ارائه می‌دهد. بیست و شش دانشگاه از ۳۰ دانشگاه برتر بریتانیا شرکای فیوچر لرن هستند.

جهان‌نما
خبرها
نان‌آوران - فصل دوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید