دانشجویان طب دانشگاه هرات و دانشجویان اقتصاد دانشگاه غالب هرات صنف‌های درسی را تحریم کردند

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۳

شماری از دانشجویان طب دانشگاه هرات و دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه غالب هرات اعلام کردند که در اعتراض به تصمیم طالبان، تا بازگشایی دانشگاه‌ها به روی دختران، به صنف‌های شان حاضر نخواهند شد.

این دانشجویان تصمیم طالبان مبنی بر منع تحصیلات عالی دختران را ناعادلانه خواندند.

دانشجویان سمسترهای اول، سوم، پنجم، هفتم، نهم، یازدهم و دانشجویان بخش ستاژ دانشکده طب دانشگاه هرات گفته‌اند که محروم کردن زنان از تحصیل ناعادلانه است و این اقدام با مخالفت‌های جهانی و علما در سراسر جهان اسلام همراه بوده است. آنها تاکید کرده‌اند تا بازگشایی دانشگاه‌ها به روی دختران، به دانشگاه حاضر نخواهند شد.

متن اعتراضی دانشجویان طب دانشگاه هرات

دانشجویان سمستر ششم دانشکده اقتصاد دانشگاه غالب هرات نیز گفته‌اند در اعتراض به دستور وزارت تحصیلات طالبان، تا باز بازگشایی مراکز آموزشی به روی دختران به درس‌های شان حاضر نخواهند شد.

این دانشجویان در نامه اعتراضی شان گفته‌اند که محروم کردن نصف جامعه انسانی و اسلامی از آموزش به معنی نابودی نسل آینده جامعه و کشور است. آنها تاکید کرده‌اند که صدای اعتراض شان را نسبت به تصمیم ناعادلانه وزارت تحصیلات عالی طالبان بلند می‌کنند.

اعتراض نامه دانشجویان دانشگاه غالب هرات

پس از منع تحصیلات دختران توسط طالبان، صدها تن از دانشجویان در ولایت‌های مختلف به تصمیم طالبان اعتراض و حضور در صنف‌های درس را تا بازگشایی مراکز آموزشی تحریم کرده‌اند. همزمان ده‌ها تن از اساتید دانشگاه‌ها نیز به رسم اعتراض از سمت‌های شان استعفا داده‌اند.

خبرها
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید