مبارزه طولانی برای زن، زندگی، آزادی؛ مردم ایران برای صدمین روز متمادی در خیابان هستند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۴

در صدمین روز اعتراضات، مردم ایران در شهرهای مختلف به خیابان آمدند و در برابر جمهوری اسلامی اعتراض کردند.

اعتراضات ایران در سرتاسر جهان بازتاب گسترده داشت.

معترضان توانستند رهبران، سیاستمداران، روشنفکران و هنرمندان جهان را با خود همراه ساخته و صدای‌شان را به گوش جهان برسانند.

رضا پهلوی، فعال سیاسی ایران در پیامی برای فرارسیدن صدمین روز از اعتراضات مردم ایران نوشت: «۱۰۰ روز شجاعت، ۱۰۰ روز ایستادگی و ۱۰۰ روز همبستگی، برای ایران آزاد و آباد با هم، ایران را پس میگیریم و دوباره می‌سازیم.»

حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز اوکراینی با انتشار تصویری از آخرین پیام‌هایش به همسرش پیش از ترک کانادا، خطاب به دختر و همسرش نوشت: «سه سال می‌شود که از خانه رفته‌اید. صد روز از انقلاب ایرانیان می‌گذرد. سال چهارم نبودن شما، سال سقوط جنایتکاران خواهد بود.»

با این حال، مقامات جمهوری اسلامی همچنان بر تشدید سیاست سرکوب معترضان تاکید دارند. مجلس شورای اسلامی این هفته طرح «تشدید مجازات همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم » را بررسی می‌کند که بر اساس آن «همکاری با دول متخاصم» از جمله امریکا مشمول «افساد فی الارض» است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در بیانیه‌ای اجرای مجازات‌هایی مانند تبعید برای معترضان متهم‌شده به «محاربه» و «افساد فی‌الارض» از سوی قوه قضاییه را «بی‌خاصیت» خواند و اعلام کرد که «قطع انگشتان یک دست و پای مخالف» و اعدام می‌تواند «اثربخش باشد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
فرهنگ افغانستان

رادیو

پادکست‌ها