گروهی از سازمان‌های حامی زنان: اقدامات طالبان نشان می‌دهد که این گروه شایسته حکومت نیست

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۰۹

گروهی از سازمان‌های بین‌المللی در بیانیه مشترک اعلام کردند که اقدامات طالبان «بدون هیچ تردیدی» نشان داد که این گروه شایسته حکومت نیست.

این سازمان‌ها گفتند جامعه جهانی است با اقدامات فوری و هماهنگ به طالبان نشان دهند که حملات بر حقوق اساسی زنان و دختران پابرجا نخواهد ماند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت،‌ کمیسیون زنان پناهنده،‌ سازمان اتحاد برای صلح و چند گروه دیگر در بیانیه مشترک شان اقدامات تازه طالبان درباره جلوگیری دختران و زنان از رفتن به دانشگاه و کار آنان در سازمان‌های غیر دولتی را «شدیدا» محکوم کرده است.

این گروه این اقدامات طالبان را «آزار جنسیتی» توصیف کرده است که نشان دهنده بی‌توجهی عمدی این گروه به رفاه مردم افغانستان و آینده این کشور است.

در این بیانیه آمده که زنان شاغل در سازمان‌های غیردولتی در خط مقدم کمک‌های نجات به 28.3 میلیون افغان نیازمند کمک‌های بشردوستانه، به ویژه 3.4 میلیون بی جا شدکان داخلی بوده‌اند.

این گروه همچنین افزوده‌اند که طالبان با جلوگیری زنان از کار در موسسات غیر دولتی، درآمد آنها را که برای دسترسی به غذا، مراقبت‌های پزشکی و سایر نیازهای خود و خانواده‌هایشان حیاتی بود، قطع کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.