معاون یوناما به طالبان: انکار حقوق زنان به همه افغان‌ها آسیب می‌زند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۴

مارکس پوتزل، معاون یوناما در دیدار با مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رئیس‌الوزرای طالبان گفته است که انکار حقوق زنان افغانستان به همه افغان‌ها آسیب می‌زند.

آقای پوتزل افزوده طالبان برای جلوگیری از فلاکت اقتصادی بیشتر و انزوای افغانستان باید ممنوعیت تحصیل و کار زنان را بردارد.

این مقام سازمان ملل تاکید کرده است که اقدامات اخیر طالبان کمک‌های بشردوستانه را مختل کرده است.

با این حال، طالبان در اعلامیه‌ای به نقل از مارکس پوتزل گفته است که ماموریت یوناما در افغانستان و کمک‌های بشری ملل متحد به افغان‌ها ادامه دارد. طالبان به نقل از پوتزل گفته است که یوناما حیثیت یک پل را میان «حکومت افغانستان و جامعه بین‌المللی دارد و تلاش می‌کند که فاصله میان آنها کم شود.»

در این دیدار، مولوی عبدالکبیر خواستار تداوم کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل شده گفته است طالبان «تمام شرایط به رسمیت شناختن را تکمیل کرده است و ملل متحد باید چوکی افغانستان را به آنان بسپارد.»

از سوی دیگر فران اکویزا، معاون هماهنگی امور بشردوستانه این سازمان با وزیر احیا و انکشاف دهات طالبان دیدار کرده است. این مقام سازمان ملل در دیدار با محمد یونس آخندزاده از رهبری طالبان خواست که ممنوعیت کار زنان افغانستان در موسسات غیردولتی را لغوه کند.

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید