شبه‌ نظامیان پاکستانی شهباز شریف و بلاول بوتو را به مرگ تهدید کردند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۴

تحریک طالبان پاکستان چهارشنبه در بیانیه‌ای شهباز شریف، نخست وزیر و بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان را تهدید به مرگ کرد.

محمد خراسانی، سخنگوی این گروه گفت اگر رهبران احزاب سیاسی، از جمله بوتو و شریف، موضع‌شان را در برابر طالبان تغییر ندهند علیه‌شان اقدام صورت خواهد گرفت.

در این اعلامیه گفته شده که هدف اصلی طالبان پاکستان «نیروهای امنیتی پاکستان است که بر خلاف منافع این کشور به خواست غرب عمل می‌کند.» اما افزود که رهبران دو حزب عمده سیاسی، مسلم لیگ و حزب مردم پاکستان نیز اکنون به دلیل «اعلان جنگ» علیه طالبان، هدف این گروه است.

طالبان پاکستانی به احزاب سیاسی-مذهبی هشدار داد که در هیچ اقدامی که علیه طالبان صورت می‌گیرد شرکت نکنند.

در بیانیه آمده است: «سیاست تحریک طالبان شامل هدف قرار دادن احزاب شما نمی‌شود، اما از شما می‌خواهیم که بخشی از هرگونه فعالیتی علیه ما نباشید.»

این تهدید دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که شورای امنیت ملی پاکستان اعلام کرد که علیه گروه‌های تروریستی مبارزه خواهد کرد. ایالات متحده از این بیانیه شورای امنیت پاکستان حمایت کرد و ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه این کشور گفت که پاکستان حق دارد از خودش در برابر تروریسم دفاع کند.

در بیانیه طالبان پاکستان آمده است که حکومت ائتلافی کنونی برای خشنودی ایالات متحده علیه طالبان «اعلام جنگ» کرده است.

حملات طالبان پاکستان دو ماه پیش، و پس از پایان یافتن آتش‌بس میان این گروه و حکومت پاکستان افزایش یافت. پاکستان حکومت طالبان در افغانستان را متهم می‌کند که به جنگجویان طالبان پاکستانی پناه می‌دهد. طالبان افغانستان اما این اتهام را رد کرده‌ است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
دیدگاه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها