مالک سابق یک مرکز خاک‌سپاری در امریکا به دلیل فروش اعضای بدن اجساد به ۲۰ سال حبس محکوم شد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۴

مالک سابق یک مرکز خاک‌سپاری در ایالت کلرادوی امریکا، به اتهام کلاه‌برداری از بستگان مرده‌ها و فروش بدون اجازه اعضای بدن اجساد به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

مگان هس با همراهی مادرش ۵۶۰ جسد را کالبدشکافی و اعضای بدن آنان را به فروش رسانده‌ است. او در جولای ۲۰۲۲ به جرم‌اش اعتراف کرد.

خانم هس یک مرکز خاک‌سپاری را اداره می‌کرد که در همان عمارت، یک نهاد فروش اعضای بدن را نیز ایجاد کرده بود.

شرلی کوچ، مادر او نیز به عنوان شریک جرم مگان هس شناخته و به ۱۶ سال زندان محکوم شده است. براساس مدارک دادگاه، نقش شرلی کخ بیشتر در خرد کردن اجساد بوده است.

تیم نف، دادستان پرونده قضایی گفت: «هس و کوچ گاهی از محل تشییع جنازه خود برای سرقت اجساد و اعضای بدن با استفاده از فرم‌های تقلبی و جعلی اهدأ به دیگران، استفاده کرده‌اند. عمل هس و کوچ باعث رنج عاطفی شدیدی برای خانواده‌ها و نزدیکان شده است.».

به گفته دادستان، شرکت‌های آموزش جراحی و سایر شرکت‌هایی که بازوها، پاها، سر و نیم تنه را از هس خریده‌اند، نمی‌دانستند که آن‌ها با تقلب به دست آمده‌اند.

دست‌کم ۲۶ نفر از آن‌چه بر اجساد نزدیکان‌شان در مرکز متعلق به مگان هس رخ داده است، سخن زدند.

دادستان‌ها در پرونده بر «ماهیت وحشتناک» این قضیه تاکید کرده‌اند و آن را یکی از مهم‌ترین پرونده‌های فروش اعضای بدن در امریکا خوانده‌اند.

با این حال، وکیل خانم هس می‌گوید که او به گونه نامنصفانه به عنوان یک «جادوگر، هیولا و غول» مورد توهین قرار گرفته است. به گفته او مگان هس یک «انسان شکسته» است که رفتارش را می‌توان به یک آسیب مغزی تروماتیک در سن ۱۸ سالگی نسبت داد.

تحقیق در مورد این پرونده زمانی که آغاز شد که رویترز بین سال‌های ۲۰۱۶-۲۰۱۸ بررسی‌هایی را در مورد صنعت غیرقانونی فروش اعضای بدن در امریکا آغاز کرد.

در سال ۲۰۱۸ اف‌بی‌آی از کلاه‌برداری‌های مگان هس و مادرش اطلاع یافت و علیه آن دست به کار شد.

خبرها
شهر دو بهار
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید