شاهزاده هری می‌گوید ۲۵ نفر را هنگام انجام وظیفه در افغانستان کشته است

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۵

شاهزاده هری، عضو خاندان پادشاهی بریتانیا می‌گوید که ۲۵ نفر را در جریان دومین ماموریت خود در افغانستان کشته است.

به گزارش روزنامه اندیپندینت، شاهزاده هری در کتابی خود نوشته که در هنگام کشتن این ۲۵ نفر به آنهاه نه به عنوان "مردم" بلکه به عنوان "مهره‌های شطرنج" فکر می‌کرده است.

او خلبان چرخبال آپاچی بود و در شش ماموریت نظامی علیه طالبان پرواز کرد که منجر به "قتل جان انسان‌ها" شد، چیزی که به گفته روزنامه اندیپندینت، برای شاهزاده هری مایه افتخار و شرم نیست.

شاهزاده هری دوبار در افغانستان ماموریت انجام داده است. بار اول در سال ۲۰۰۸ و بار دیگر در سال ۲۰۱۳. او در پایگاه بسشن، مرکز نیروهای بریتانیایی در هلمند وظیفه انجام داده است.

اندیپندینت می‌نویسد این اولین‌بار است که این مرد ۳۸ ساله و عضوی خاندان شاهی می‌گوید که چه تعداد جنگجویان طالبان را در طول خدمت سربازی خود کشته است.

شاهزاده هری گفته است که سربازان معمولاً نمی‌دانند چند دشمن را کشته‌اند، اما "در دوران آپاچی‌ها و لپ‌تاپ‌ها" او می‌توانست "با دقت" بگوید که چند نفر را کشته است.

شاهزاده همچنین در زندگی‌نامه خود ادعا می‌کند که برادرش ویلیام و شاهدخت کیت او را تشویق کردند تا لباس سرباز نازی بپوشد - اتفاقی که او آن را "یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات زندگی" خود می‌نامد.

شاهزاده هری به مدت ۱۰ سال در ارتش خدمت کرد و به درجه کاپیتان رسید و دو سفر برای ماموریت نظامی به افغانستان داشت.

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید