رویترز: نشانه‌ای از تلفات سربازان اوکراینی بعد از حمله انتقام‌جویانه روسیه دیده نمی‌شود

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۸

به دنبال ادعای روسیه در مورد کشته شدن ۶۰۰ سرباز اوکراینی در یک حمله راکتی در کراماتورسک، رویترز گزارش داد که تیمی از این خبرگزاری روز یکشنبه به این منطقه رفت و در آنجا نشانه‌های تلفات انسانی را ندیده و راکت‌ها به هدف اصابت نکرده است.

وزارت دفاع روسیه مدعی شد که ساختمان دو خوابگاه دانشجویی را که از سوی سربازان اوکراینی استفاده می‌شد، در انتقام از حمله راکتی اوکراین در شب سال نو، مورد حمله راکتی قرار داد.

در حمله سال نو که توسط اوکراینی‌ها انجام شد، مسکو گفت که ۶۹ سرباز روسی کشته شدند اما اوکراین رقم کشته‌ها را بیش از ۴۰۰ سرباز گفته بود. این حمله مرگبار اوکراین باعث شد که فرماندهان ارتش روسیه شدیداً مورد انتقاد قرار بگیرند.

تیم خبرگزاری رویترز گفت که هیچ یک از این خوابگاه‌های مورد ادعای روسیه در شرق کراماتورسک مستقیماً مورد اصابت راکت قرار نگرفته یا به طور جدی تخریب نشده است. همچنان، هیچ نشانه‌ای از زندگی کردن سربازان در آن محل یا نشانه‌های اجساد و خون سربازان دیده نمی‌شد.

یک سخنگوی ارتش اوکراین گفت که وزارت دفاع روسیه با این ادعا در مورد تلفات گسترده سربازان اوکراینی می خواهد نشان دهد که به حمله مرگبار ارتش اوکراین پاسخ داده است.

شهردار کراماتورسک نیز در فیسبوک گفت که این حمله تلفات نداشت.

در اعلامیه وزارت دفاع روسیه آمده بود که با استفاده از معلومات قابل اعتماد، محل اقامت سربازان اوکراینی را هدف قرار داد.

جهان‌نما
خبرها
نان‌آوران - فصل دوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید