کریکت بورد افغانستان لغو بازی کریکت بین تیم‌های آسترالیا و افغانستان را ناعادلانه خواند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲

در پی لغو بازی یک روزه تیم کریکت آسترالیا با تیم کریکت افغانستان، کریکت بورد افغانستان این تصمیم آسترالیا را ناعادلانه خواند.

تیم کریکت آسترالیا اعلام کرده است که مسابقه یک روزه‌اش با افغانستان را به دلیل محدودیت‌های طالبان بر زنان، لغو کرده است.

در همین حال، حشمت شهیدی، مسئول بازی‌های یک روزه و عضو تیم ملی کریکت افغانستان، روز پنجشنبه ۲۲ جدی از آسترالیا خواست که در این مورد تجدید نظر کند.

او می‌گوید هواداران کریکت و مردم افغانستان که در ۴۲ سال گذشته به دلیل درگیری‌ها بسیار متضرر شده‌اند، نمی‌خواهند سیاست وارد ورزش شود.

کریکت بورد افغانستان در بیانیه‌ای گفته است در مورد لغو این بازی به زودی موضع خود را با شورای بین‌المللی کریکت و بورد کریکت آسترالیا در میان خواهد گذاشت.

قرار بود در ماه مارچ آینده این سه بازی یک روزه در امارات متحده عربی برگزار شود.

اداره کریکت آسترالیا گفته که این تصمیم پس از مشورت با دولت این کشور گرفته شده‌ است.

اداره کرکت آسترالیا در اعلامیه‌ای گفت: "این تصمیم در پی اعلام اخیر طالبان مبنی بر محدودیت‌های بیشتر بر فرصت‌های آموزش و اشتغال زنان و دختران و توانایی آنها برای دسترسی به پارک‌ها و سالن‌های ورزشی صورت می‌گیرد."

در اعلامیه آمده است که اداره کریکت آسترالیا متعهد به رشد بازی زنان و مردان در سراسر جهان از جمله افغانستان است و به تعامل خود با کریکت‌ بورد افغانستان ادامه خواهد داد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها