کنایه‌ به تیم کریکت افغانستان: بازی با کشورهایی را که دختران‌شان به مکتب می‌روند، لغو کنید

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۲۳

جیمی هریسون، مربی کریکت در واکنش به بیانیه تیم کریکت افغانستان که تصمیم آسترالیا به لغو بازی با افغانستان به دلیل منع آموزش دختران را محکوم کرده، به کنایه نوشت: «برای تلافی، افغانستان باید از بازی با کشورهایی که در آن دختران اجازه رفتن به مکتب را دارند، خودداری کند.»

آقای هریسون این اظهارات را در زیر بیانیه تیم کریکت افغانستان مبنی‌بر محکومیت تصمیم آسترالیا در توییتر بیان کرده است.

روز چهارشنبه تیم کریکت آسترالیا اعلام کرد که در اعتراض به ممنوعیت آموزش دختران توسط طالبان، مسابقه‌اش با تیم کریکت افغانستان را لغو می‌کند. این تیم قرار بود در ماه مارچ آینده سه بازی یک روزه در امارات متحده عربی در برابر افغانستان انجام دهد.

در پی این اقدام، کریکت بورد افغانستان تصمیم آسترالیا را ناعادلانه خواند و محکوم کرد. این واکنش، انتقادهای بسیاری از شهروندان افغانستان را برانگیخته است.

مردم معتقدند تیم کریکت افغانستان باید در کنار زنان و دختران افغانستان در دفاع از حقوق‌شان که توسط طالبان نقض شده است، می‌ایستادند.

امرالله صالح، معاون سابق ریاست جمهوری نیز از تیم کریکت افغانستان انتقاد کرده است.

آقای صالح در تویتی نوشت که تحریم دائمی و یا موقت تیم کریکت افغانستان در مسابقات خارجی گام مثبت است. او افزود که دیدار چندی پیش اعضای تیم کریکت با سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان و خاموشی آن‌ها در برابر مظالم طالبان مایه شرمساری است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید