روزنامه دان: عامل حمله انتحاری اسلام‌آباد در افغانستان آموزش دیده بود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۸

روزنامه دان گزارش داد که عامل حمله انتحاری ماه گذشته در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان آموزش نظامی خود را در افغانستان گذرانده بود. این روزنامه پاکستانی به نقل از منابع خود می‌نویسد که این مهاجم بعد از پایان آموزش در سال گذشته برای انجام بمب‌گذاری به پاکستان منتقل شده بود.

ماه گذشته در اثر این حمله انتحاری دستکم یک پولیس پاکستان کشته و شش نفر دیگر شامل چهار پولیس و دو غیرنظامی زخمی شدند. تحریک طالبان پاکستان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

در پی این حادثه حکومت پاکستان هیات تحقیق تشکیل داد. منابع نزدیک به هیات تحقیق درباره انفجار گفته‌اند که این بمب‌گذار ۲۲ ساله اهل ولسوالی خیبر ایالت خیبرپختونخوا بوده و در یک مدرسه دینی تحصیل کرده بود.

تحقیقات روی پرونده حاکی از این است که این جوان در سال ۲۰۲۲ در افغانستان آموزش‌های جنگی و مسلحانه را گذرانده و در اواخر سال گذشته از طریق کوروم ایجنسی خود را به اسلام‌آباد رسانده بود.

روزنامه دان گزارش می‌دهد که مهاجم انتحاری مدتی را در اسلام‌آباد سپری کرده و دو تن نیز برای انجام حمله با او همکاری کرده‌اند.

هنوز هیات تحقیق گزارش رسمی خود را درباره این رویداد نشر نکرده‌اند اما منابع نزدیک به آنان گفته‌اند که تاکنون هدف این بمب‌گذار شناسایی نشده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.