پارلمان اروپا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست شناخت

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۹

نمایندگان پارلمان اروپا روز پنجشنبه قطعنامه قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست گروه‌های تروریستی اروپا را تصویب کردند.

از میان ۵۴۵ نماینده شرکت‌کننده در رای‌گیری، ۳۱۳ نفر به این قطعنامه رای مثبت دادند.

پارلمان اروپا روز چهارشنبه با اکثریت آرا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که امروز پنجشنبه، تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران را به رای بگذارد.

نمایندگان پارلمان اروپا روز پنجشنبه با تصویب این قطعنامه سرکوب معترضان توسط جمهوری اسلامی را محکوم کرده و همچنین خواستار توقف مجازات اعدام شدند.

همزمان، ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی روز پنجشنبه در واکنش به اقدام اتحادیه اروپا برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران طی بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ «پارلمان اروپا بایستی مراقب عواقب آن باشد.»

در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی آمده است «اقدام اخیر پارلمان اروپا، علاوده بر این که بدعتی در قواعد و مقررات بین‌المللی است، امنیت، آرامش، و صلح منطقه‌ای و جهانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد که پارلمان اروپا بایستی مراقب عواقب آن باشد.»
پیشتر، وزیر خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با جوزب بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتقاد از قطعنامه پارلمان این اتحادیه برای تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران، آن‌ را ناسنجیده خوانده بود.

امیر حسین عبداللهیان گفته است که اروپا با تروریستی اعلام کردن سپاه "به پای خود شلیک خواهد کرد."

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید