طالبان اظهارات دروغینی را به معاون دبیرکل سازمان ملل نسبت داده‌اند

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

هیات بلندرتبه سازمان ملل پس از سفرش به افغانستان بیانیه‌ای را منتشر کرده که از جزئیات محتوای این سفر پرده برمی‌دارد.

بیانیه رسمی سازمان ملل نشان می‌دهد که طالبان در گزارش‌هایی که از دیدار خود با هیات سازمان ملل منتشر کرده، اظهارات جعلی را به مقامات سازمان ملل نسبت داده‌اند.

حاجی زید، سخنگوی والی طالبان در قندهار روز جمعه به نقل از امینه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل گزارش داده بود که این سازمان «با تمام قدرت متعهد است روابط طالبان با جامعه جهانی را بهبود ببخشد و تقویت کند.»

طالبان به نقل از خانم محمد در بیانیه خود نوشته بودند که سازمان ملل ارایه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را ادامه می‌دهد.

اظهاراتی که طالبان به خانم محمد نسبت داده است در تضاد واضح با محتوای بیانیه‌ای است که سازمان ملل در پایان سفر هیات خود به کابل منتشر کرده است.

سازمان ملل اما با نشر اعلامیه‌ای با لحن جدی نوشته است: «این هیئت مستقیماً هشداری را در مورد فرمان اخیر منع کار زنان در سازمان‌های غیردولتی ملی و بین‌المللی به طالبان اعلام کرد.»

امینه محمد گفته است: «پیام من به طالبان بسیار واضح بود. محدودیت‌های طالبان آینده‌ای را برای زنان و دختران افغان رقم می‌زند که آن‌ها را در خانه‌های‌شان زندانی، حقوق آن‌ها را نقض و جامعه را از خدمات‌شان محروم می‌کند.»

در حالی که طالبان در گزارش‌شان به نقل از خانم محمد از ادامه کمک‌های بشردوستانه، بدون قید و شرط سخن گفته‌اند. سازمان ملل به نقل از خانم محمد نوشته است: «ارائه مؤثر کمک‌های بشردوستانه مبتنی بر اصولی است که مستلزم دسترسی کامل، ایمن و بدون مانع برای همه امدادگران از جمله زنان است.»

خبر ورزشی
خبرها
خبرهای ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید