شورای امنیت سازمان ملل در مورد آخرین وضعیت افغانستان نشست غیر علنی برگزار می‌کند

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷

شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه درباره آخرین وضعیت افغانستان نشست غیرعلنی برگزار می‌کند.

این نشست به درخواست امارات متحده عربی، جاپان و فرانسه برگزار می‌شود. قرار است امینه محمد، معاون دبیرکل ملل سازمان در این نشست گزارش سفر اخیر خود به افغانستان را ارایه کند.

شهاد مطار، سخنگوی ماموریت امارات متحده عربی در سازمان ملل در توییتی گفته که در این نشست در مورد تعهدات امینه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل، یافته‌ها و ارزیابی صریح وی از وضعیت صحبت خواهد شد.

او افزوده که با توجه به ماهیت حساس این دیدار و وضعیت جاری افغانستان، این نشست به صورت غیر علنی برگزار می‌شود.

در همین حال، نمایندگی‌های امارات متحده عربی و سوییس در سازمان ملل متحد با نشر توییت‌های جداگانه، وضعیت زنان در افغانستان را غیر قابل قبول خواندند.

خانم امینه محمد در راس هیاتی به شمول سیما باهوس، مدیر اجرایی بخش زنان سازمان ملل متحد در سفر اخیرش به افغانستان با مقامات طالبان در مورد وضعیت زنان افغانستان گفتگو کردند.

او پس از پایان سفرش در کنفرانس مطبوعاتی گفت که تمام تلاش خود را به خرج داده تا بتواند فشار لازم را بر طالبان برای تجدید نظر در محدودیت‌ها علیه زنان و دختران افغانستان وارد کند.

معاون دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفته که زنان افغانستان از افسردگی و اضطراب شوکه‌آوری رنج می‌برند.

خانم محمد در توییتی بار دیگر تاکید کرده که جامعه جهانی باید برای حقوق زنان و دختران در افغانستان متحد شود.

او نوشته است: "زمانی که افغانستان بودم، با سفرا ملاقات کردم تا راه‌ حل‌های مناسبی برای نابرابری‌های که زندگی زنان، مردان و پسران و دختران افغانستان را متاثر کرده است، بیابم".

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.