وزیر دفاع پاکستان: طالبان افغانستان قرض خود را به طالبان پاکستان پس می‌دهد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان روز سه‌شنبه در پاسخ به سوالی در مورد افزایش ناامنی در پاکستان در پارلمان این کشور گفت که طالبان پاکستان در جنگ علیه امریکا در کنار طالبان افغانستان جنگیدند.

او گفت که طالبان افغانستان با حمایت از طالبان پاکستانی، قرض خود را به این گروه پس می‌دهد.

حکومت پاکستان بارها طالبان افغان را متهم کرده است که به طالبان پاکستانی پناه داده و این گروه از خاک افغانستان به پاکستان حمله می‌کند.

او در مجلس نمایندگان پاکستان گفت: «در یک‌ونیم سال گذشته ۴۵۰ هزار افغان با اسناد معتبر به پاکستان آمدند و برنگشتند. حالا من گفته نمی‌توانم که از میان آن‌ها کی تروریست است و کی نیست.»

او سپس به الطاف پاکستان نسبت به طالبان اشاره کرد و گفت: «ما بحران دالر داشتیم اما بوجی‌های پر از دالر به افغانستان رفت. ما به تجارت ترانزیتی ادامه دادیم. همه این‌ها را [از سوی] یک برادر به برادر دیگر [کردیم]. آن‌ها توافقنامه دوحه را امضا کردند و تعهد کردند که از خاک آن‌ها برای تروریسم علیه هیچ همسایه‌ای استفاده نخواهد شد.»

او افزود: «اما چون این‌ افراد [طالبان پاکستانی] در جنگ علیه امریکا و متحدانش با آن‌ها [طالبان افغانستان] همراه بودند، آن‌ها حالا متقابلاً قرض خود را پس می‌دهند.»

خواجه آصف یکی از طرفداران سرسخت طالبان افغانستان بود و روزی که طالبان وارد کابل شد او در حساب توییترش عکسی از ملا برادر و مایک پمپئو، وزیر خارجه وقت امریکا را نشر کرد و با کنایه به ایالات متحده نوشت: «قدرت‌ از شماست، اما خدا از ماست.»

جهان‌نما
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید