در آستانه تهاجم جدید روسیه، زلنسکی وزیر دفاع اوکراین را تبدیل می‌کند

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

یکی از متحدان نزدیک به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه گفت که کایرلو بودانوف، رئیس استخبارات نظامی اوکراین به زودی جایگزین اولکسی رزنیکوف، وزیر دفاع فعلی این کشور می‌شود.

اتهام فساد در قرارداد‌های وزارت دفاع یکی از دلایل این برکناری است.

رزنیکوف در حالی از سمت وزیر دفاع اوکراین برکنار می‌شود که یک مشاور نظامی اوکراین به فاینانشل تایمز گفت «اطلاعات خیلی دقیق دارد» که روسیه قصد دارد تا ۱۰ روز آینده یک حمله گسترده را علیه اوکراین آغاز کند.

آندری چرنیاک، از مقامات استخبارات نظامی اوکراین نیز به «کی‌یف پست» گفته است که پوتین به نیروهای امنیتی خود دستور داده است که تا ماه مارچ امسال تمام مناطق دونتسک و لوهانسک را پس بگیرند.

بودانوف ۳۷ ساله که قرار است وزیر دفاع جدید اوکراین شود، یک چهره استخباراتی مرموز است که به دلیل نقش‌اش در عملیات‌های مخفی به سرعت رتبه‌های نظامی بلندتری را بدست آورد و رئیس استخبارات نظامی این کشور شد.

رزنیکوف، وزیر دفاع فعلی که نزدیک به یک سال وزارت دفاع اوکراین را در جنگ علیه روسیه رهبری کرد، قرار است وزیر صنایع استراتژیک شود. یکی از دلایل احتمالی برکناری او اتهامات فساد است که از ماه گذشته بدینسو مطرح شده است. در هفته‌های اخیر وزارت دفاع درگیر یک رسوایی فساد بر سر قرارداد غذای ارتش شد که با قیمت بسیار بالا خریده می‌شد.

قبل از این زلنسکی یک معاون این وزارت را برکنار کرد. دو مقام دیگر این وزارت نیز از سمت‌شان کنار رفتند.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید