وزیر دفاع سابق امریکا خواستار پاسخگویی جنرال‌های ارتش بابت شکست در افغانستان و عراق شد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

کریستوفر میلر، آخرین وزیر دفاع دونالد ترامپ، سه‌شنبه گفت که به رغم شکست ارتش امریکا در افغانستان و عراق، از هیچ مقام نظامی بلندپایه بابت این ناکامی بازخواست نشده است.

او از «جنرال‌های با اعتماد به نفسی» انتقاد کرد که با وجود ناکامی‌های نظامی، از چوکی و معاش‌های بلند برخوردارند.

میلر روز سه شنبه کتاب جدید خود را نشر کرد که در مورد تجارب جنگی امریکا و استفاده از آن در برابر دشمنان این کشور است.

او در مصاحبه با وبسایت خبری واشنگتن اگزماینر گفت: «ما جنگ را در عراق و افغانستان باختیم، اما هیچ‌کسی به خاطر آن جوابگو نیست. شما در برابر آنچه اتفاق افتاده مسئول هستید.»

او گفت که شمار زیادی از جنرال‌ها در طول این دو جنگ، «با اعتماد به نفس زیاد» می‌گفتند که به اهداف نهایی ماموریت نیروهای امریکایی دست می‌یابند، اما «به طرز وحشتناکی ناکام ماندند.»

میلر از این ناراحت است که این جنرالان به جای کنار رفتن و مواخذه، مدارج ترقی را پیموده اند.

او گفت: «کسی از آن‌ها بازخواست نکرده است. برعکس، به آنان در هیات مدیره شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی چوکی داده شده و معاش‌های گزاف دریافت می‌کنند.»

پس از خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، حکومت تحت حمایت واشنگتن توسط طالبان سرنگون شد. با این که کتاب‌های زیادی در مورد دلایل شکست ارتش امریکا در افغانستان نشر شده، اما هنوز تحقیقات رسمی از سوی پنتاگون در این مورد انجام نشده است.

نمایندگان جمهوری‌خواه که حالا اکثریت را در مجلس نمایندگان به دست دارند، وعده داده‌اند که دستکم نحوه خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را بررسی خواهند کرد.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید