کنشگران از چهره‌های اپوزیسیون ایرانی خواستند به حقوق کوییر ایرانی و افغان توجه داشته باشند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۳

جمعی از کنشگران کوییر در نامه‌ به چهره‌های شاخص مخالف جمهوری اسلامی که در نشست دانشگاه جورج تاون حضور داشتند، از آن‌ها خواستند به حقوق افراد کوییر ایران و افغانستان مقیم ایران توجه داشته باشند.

در این نامه، مانیفست جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیوی ایران و افغانستان نیز معرفی شده است.

در بخشی از نامه آمده است: «هرگونه انتخاب نماینده‌ از جامعه کوییر، بدون در نظرگیری تکثر و تنوع صداهای این جامعه و بدون توجه به تقدم مطالبات افراد ال‌جی‌بی‌تی‌کیو در داخل ایران، که تحت شدیدترین سرکوب‌های ممکن قرار دارند، رسمیت نخواهد داشت.»

کنشگران کوییر در نامه‌ای که به مسیح علی‌نژاد نوشته‌اند با انتقاد از مصاحبه‌های قبلی او با افرادی همچون جردن پیترسون و جی‌کی‌رولینگ که مواضعی کوییرستیزانه داشته‌اند، از علی‌نژاد خواستند از فرصت دادن به افرادی که به اصول آزادی‌خواهانه باور ندارند، خودداری کند.

مخاطب این نامه مخالفان جمهوری اسلامی ایران است که روز جمعه، ۲۱ دلو در دانشگاه جرج‌تاون واشینگتن‌دی‌سی نشست مشترکی زیر عنوان «آینده جنبش دموکراسی ایران» برگزار کردند.

در این نشست شاهزاده رضا پهلوی، مسیح علی‌نژاد، حامد اسماعیلیون، نازنین بنیادی، شیرین عبادی، گلشیفته فراهانی، عبدالله مهتدی و علی کریمی سخنرانی کردند.

پس از اعتراضات سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، این اولین نشست چهره‌های برجسته مخالف جمهوری اسلامی ایران بود. آنها در این نشست اعلام کردند که به زودی منشور همبستگی و آزادی ایران را نشر خواهند کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها