پاکستان صدور ویزه برای شهروندان افغانستان در اروپا را متوقف کرده است

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۳

وزارت خارجه پاکستان به افغانستان اینترنشنال تایید کرد که سفارت‌ها و قونسلگری‌های این کشور تا «امر ثانی» به افغان‌های مقیم اروپا ویزه نمی‌دهند.

علت این کار بررسی ۱۶۰۰ ویزه‌ای است که به افغان‌ها بر اساس کارت‌های جعلی اقامت سویدن صادر شده است.

نامه رسمی وزارت امور خارجه پاکستان که هفته گذشته به رسانه‌ها درز کرد، نشان می‌دهد که سفارت پاکستان در سویدن به ۱۶۰۰ شهروند افغانستان بر اساس کارت‌های جعلی اقامت ویزه داده است. وزارت خارجه پاکستان اکنون دستور بررسی فوری این موضوع را داده است.

در این نامه وزارت خارجه پاکستان به نمایندگی‌های دیپلماتیک این کشور در بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، یونان، اتریش، سوئیس، فرانسه، دنمارک، ناروی، بلجیم و ایرلند دستور داده است تا به شهروندان افغانستان ویزه ندهند.

هنوز مشخص نیست این ممنوعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. وزارت خارجه پاکستان به افغانستان اینترنشنال تایید کرد که بررسی ویزاهای صادرشده از سویدن آغاز شده و صدور ویزه تا امرثانی متوقف خواهند ماند.

افغانستان اینترنشنال با عده‌ای از شهروندان افغانستان در پاکستان که از این تصمیم متضرر شده‌اند نیز صحبت کرد. آن‌ها گفتند که بدلیل این ممنوعیت اکنون اعضای خانواده‌شان نمی‌توانند به دیدار دوستان‌شان به پاکستان بیایند و این کار برنامه‌های شخصی آن‌ها را بهم زده است.

پس از سقوط حکومت پیشین، پاکستان صدور ویزه به شهروندان افغانستان را شدیداً محدود کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

معدن طلا
جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.