معاون وزیر داخله بریتانیا: تهدید ایران اینترنشنال، حمله به آزادی و حاکمیت بریتانیا است

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

تام توگن‌هت، معاون امور امنیتی وزارت داخله بریتانیا گفت که تلاش‌های جمهوری اسلامی برای ساکت کردن ایران اینترنشنال حمله مستقیم بر آزادی‌ها و تلاشی برای تضعیف حاکمیت بریتانیا است.

او اطمینان داد که بریتانیا به حمایتش از ایران اینترنشنال در برابر این تهدیدها ادامه خواهد داد.

توگن‌هت گفت که ایران اینترنشنال به وضوح اعلام کرده که «با تهدیدهای بزدلانه یک رژیم مستبد ساکت نمی‌شود. شجاعت آنها برای دفاع از آزادی مهم است.»

او به «پشتیبانی استثنایی» پولیس ضد تروریسم بریتانیا از دفتر ایران اینترنشنال در لندن اشاره کرد و گفت که جمهوری اسلامی در خاموش کردن صدای این تلویزیون موفق نخواهد شد.

کارمندان شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال از ماه عقرب در معرض تهدیدهای جدی جمهوری اسلامی ایران قرار دارند. پوشش گسترده خبرهای اعتراضات اخیر در ایران از سوی این شبکه، مقامات جمهوری اسلامی را عصبانی کرده است. افزایش تهدیدها باعث شد تا پولیس لندن تدابیر امنیتی ویژه را برای دفتر ایران اینترنشنال در لندن اتخاذ کند.

در پی افزایش این تهدیدها، شبکه ایران اینترنشنال روز شنبه اعلام کرد که برنامه‌های ۲۴ ساعته خود را از لندن به واشنگتن منتقل می‌کند.

معاون وزیر داخله بریتانیا اطمینان داد که «ما به ارائه هر حمایتی ادامه می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که [آن‌ها] می‌توانند در امنیت از بریتانیا به کار خود ادامه دهند.»

عشق و ایمان در هند
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید