رویترز: هدف حمله راکتی روز یکشنبه در سوریه، متخصصان نظامی سپاه پاسداران بود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۳

رویترز به نقل از منابعش گزارش داد که در حمله راکتی روز یکشنبه در دمشق، راکت‌ها بر تاسیساتی اصابت کرد که ماموران سپاه پاسداران در آنجا حضور داشتند.

به گفته منابع سوری، نشست آنها در مورد برنامه‌های توسعه پهپاد و بهبود توانایی راکتی نیروهای نزدیک به جمهوری اسلامی در سوریه بود.

یک منبع نزدیک به حکومت سوریه به رویترز تایید کرد که موشک به زیرزمینی‌ای اصابت کرد که در آن یک گروه از کارشناسان نظامی سوری و ایرانی برای تولید و استفاده پهپاد جمع شده بودند.

این منبع گفت: «راکت‌ها محل ملاقات آن‌ها و همچنین یک آپارتمان در یک ساختمان مسکونی را هدف قرار داد. یک مهندس سوری و یک مامور پایین‌رتبه ایرانی کشته شدند.»

یک منبع امنیتی دیگر نیز به رویترز گفت که در این حمله یکی از مهندسان سپاه پاسداران که متخصص برنامه موشکی ایران بود، به شدت مجروح شد و اکنون به شفاخانه‌ای در تهران منتقل شده است. او افزود که دو عضو پایین‌ رتبه دیگر سپاه پاسداران که در محل حضور داشتند، آسیبی ندیدند.

رسانه‌های دولتی سوریه اعلام کردند که اسرائیل اندکی پس از نیمه شب یکشنبه، حملات هوایی را در چند منطقه دمشق انجام داد و این حملات منجر به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن ۱۵ نفر، از جمله غیرنظامیان گردید.

یک مقام اسرائیلی از تایید و تکذیب این ادعا که حمله کار اسرائیل بوده ابا ورزید اما گفت که تلفات ناشی از شلیک اشتباه یک راکت ضدهوایی سوریه بود.

اسرائیل و امریکا هردو، نگران بلند رفتن ظرفیت نیروهای نیابتی ایران در استفاده از پهپاد هستند. هفته گذشته نیروهای امریکایی یک پهپاد ساخت ایران را که بر فراز یک پایگاه امریکایی در شمال شرقی سوریه در حال پرواز بود، هدف قرار دادند و سرنگون کردند.

خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید