مقام سابق سازمان ملل: ۷۰ نفر از سران طالبان در لیست تحریم‌های سازمان ملل قرار دارند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۱

رئیس سایق کمیته نظارت بر تحریم‌های سازمان ملل به افغانستان اینترنشنال می‌گوید که ۷۰ تن از سران طالبان در لیست تحریم‌های سازمان ملل قرار دارند. ادموند فیتون براون همچنین گفت اعضای سازمان ملل در‌ مورد تحویل کرسی افغانستان در سازمان ملل به طالبان، تاکنون هیچ تمایلی نشان نداده‌اند.

او در نشستی که در دانشگاه پرنستون امریکا با حضور مقامات سازمان ملل و کمیته نظارت بر تحریم های طالبان برگزار شده بود به افغانستان اینترنشنال پاسخ داد.

در این نشست انا خیمینیش، معاون نماینده دایمی اسپانیا در سازمان ملل، سو ایکارت، نماینده امریکا در کمیته نظارتی شورای امنیت سازمان ملل و معاون سابق وزارت تجارت امریکا و دیگر مقامات ذیربط در تحریم‌های وضع شده بر طالبان حضور داشتند.

تروریسم، تحریم‌های وضع شده بر سران طالبان، بحران حقوق بشر و دسترسی به کمک‌های بشر دوستانه از جمله موضوعاتی بود که در این نشست به بحث گرفته شد.

ادموند فیتون براون می‌گوید شماری از رهبران طالبان شرکت کننده در مذاکرات دوحه تنها در بخش رفع ممنوعیت حق سفر از تحریم‌ها معاف شدند؛ اقدامی که موقتی و به منظور شرکت در مذاکرات صورت گرفت.

او در عین حال به افغانستان اینترنشنال گفت که این افراد همچنان در بخش‌های دیگر تحریم‌های سازمان ملل، به شمول مسدود سازی دارایی‌ها و همچنین تحریم‌های تسلیحاتی قرار دارند.

به گفته این مقام سازمان ملل، ۳۰ تن از سران طالبان به تازگی در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته و متباقی اعضای این گروه از سال‌ها پیش در این لیست شامل بودند.

شرکت‌کنندگان در این نشست تاکید کردند تا زمانی که طالبان به عنوان یک عضو مسئول جامعه جهانی عمل نکند، هیچ احتمالی برای به رسمیت شناخته شدن این گروه از طرف جامعه جهانی وجود ندارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

وادی رقابت
فیلمستان
نگاه ژرف
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.