رضا احمدی خطاب به طالبان: اگر به توسعه نرسیم، کودکان افغانستان شما را مقصر می‌دانند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۴

رضا احمدی، سازنده موتر روز شنبه در کنفرانس هماهنگی اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی طالبان، خطاب به مقامات این گروه گفت در صورتی که به توسعه نرسیم کودکان افغانستان شما را مقصر می‌دانند.

او گفت که اگر به توسعه نرسیم، کودکان افغانستان فردا خواهند گفت: «تو باعث شدی ما به توسعه نرسیم.»

رضا احمدی با اشاره به مشکلات قطع برق، گفت که کودکان همواره می‌پرسند: «برق کجا رفته است؟» او تاکید کرد تنها راه‌حل قطع برق، توسعه است. او افزود که درمان شهروندان باید معنی‌دار، آموزش با کیفیت شود، افغانستان مهاجر نداشته باشد و به ثبات برسد.

او گفت پدران و افغان‌ها باید کاری بکنند که برق قطع نشود. او گفت: «این کودکان بزرگ می‌شوند و اگر ما به توسعه نرسیم، این بچه‌ها بلند خواهد شد و در برابر ما می‌خیزند و من فکر نمی‌کنم آدم‌های که در این مجلس با این صلابت و ابهت نشسته‌اند، بتوانند تحمل کنند که یک بچه به روی شان بخیزد و بگوید تو باعث شدی ما به توسعه نرسیم.»

در این کانفرانس، رئیس ترافیک طالبان نمبر پلیت (00001) را به موتر ساخت رضا احمدی اعطا کرد.

رضا احمدی با شماری از همکارانش اخیراً از ساخت یک موتر جدید رونمایی کردند. طالبان به صورت گسترده از ساخت و رونمایی این موتر استقبال و آن را ناشی از حمایت این گروه از تولیدات افغانستان خواندند.

به گزارش باختر، مولوی غلام حیدر شهامت، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی طالبان در این کنفرانس، گفت که مشکل جدی اکنون این است که بخش خصوصی به افراد ماهر نیاز دارد، اما به جای این که در این بخش از جوانان افغانستان استفاده شود، کارگران خارجی استخدام می‌شوند.

خلیل حقانی، وزیر مهاجرین و شماری از مقامات دیگر طالبان نیز در این کنفرانس حضور داشتند.

در حال حاضر به دلیل ممنوعیت آموزش دختران توسط طالبان، میلیون‌ها کودک و دانش‌آموز دختر از آموزش محروم هستند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
قمرها
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.