عضو پارلمان اروپا به افغانستان اینترنشنال: مخالفان طالبان یک دشمن دارند و باید بسیج شوند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۸

عبیر السهلانی، عضو پارلمان اروپا در گفتگو با افغانستان اینترنشنال گفت که سیاستمداران مخالف طالبان باید متحد شوند و هماهنگ کار کنند.

او تاکید کرد که مخالفان «یک مسیر روشن به سوی جلو ترسیم کنند. آنها باید در کشورهای دیگر لابی کرده و جایگزینی برای طالبان معرفی کنند.»

سهلانی گفت که گزینه بدیل بدون مبارزه با فساد و صادق بودن در باره چالش‌ها به وجود آمده نمی‌تواند. او به گستردگی فساد مالی و اداری در دولت قبل از طالبان اشاره کرد و گفت که اپوزیسیون باید نیروهایی را به صحنه بیاورد که فاسد نیستند.

این نماینده سویدن در پارلمان اروپا در مورد تحریم‌های بیشتر علیه سران طالبان صحبت کرد و افزود که اگر تحریم‌های کنونی کارگر نباشد، اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی بیشتری را علیه طالبان وضع خواهد کرد تا منابع مالی این گروه بخشکد.

او گفت: «باید اعضای بیشتر این رژیم را در فهرست تحریم‌ها قرار بدهیم. ما می‌دانیم که آن‌ها منابع مالی دارند که از کشور داخل و خارج می‌شود. باید کانال‌های مالی آن‌ها را هدف قرار بدهیم. باید قوانینی وضع کنیم که به کشورهای اتحادیه اروپا امکان بدهد که دارایی‌های مالی طالبان را مسدود کنند.»

سهلانی افزود که اتحادیه اروپا در تلاش است تا صدای مردم افغانستان شود و به آن‌ها کمک کند. او از نیروهای مخالف طالبان خواست تا راهبرد روشنی برای آینده ترسیم کنند.

او گفت: «باید سیاستمدارانی وارد این اپوزیسیون شوند که توان کار کردن داشته باشند. باید افراد توانا روی کار بیایند و در داخل و خارج از افغانستان کار کنند و از مردم این کشور حمایت کنند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
قمرها
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.