عمران خان به افغانستان اینترنشنال: می‌خواهند مرا بکشند، چون در انتخابات پیروز خواهم شد

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

نخست وزیر پیشین پاکستان می‌گوید: «حتی اگر مرا به زندان هم ببرند، من در انتخابات برنده خواهم شد. به همین دلیل می‌خواهند مرا بکشند.»

عمران خان در یک گفتگوی اختصاصی با افغانستان اینترنشنال، بدون نام بردن از فرد خاصی گفت کسانی که در قدرت‌اند می‌خواهند او را زندانی کنند و بکشند.

رهبر حزب انصاف پاکستان ادعا کرد که از ۳۷ انتخابات میان‌دوره‌ای که در پاکستان برگزار شده است، حزب او در ۳۰ انتخابات برنده شده است. او تاکید کرد: «هر زمانی که انتخاباتی در پاکستان برگزار شود، حزب من برنده خواهد بود.»

به گفته آقای خان «به همین دلیل، کسانی که در قدرت هستند، از حزب من می‌ترسند.» عمران خان گفت: «آن‌ها تصور می‌کنند که اگر من دوباره به قدرت برسم، کسانی را که قصد کشتن مرا داشتند، پاسخگو خواهم کرد.»

به دادگاه کشاندن رهبر حزب تحریک انصاف در روزهای گذشته جنجال‌های گسترده‌ای را در پاکستان ایجاد کرده است. عمران خان روز شنبه به دادگاهی در اسلام‌آباد رفت اما هواداران او در بیرون دادگاه با پولیس درگیر شدند.

پولیس اسلام‌آباد روز دوشنبه اعلام کرد که ۱۹۸ نفر از هواداران حزب تحریک انصاف را به اتهام حمله به پولیس و ایجاد هرج و مرج در پایتخت دستگیر کرده است. اقدامی که اعتراض آقای خان را برانگیخت.

عمران خان در مصاحبه ویژه با هارون نجفی‌زاده در افغانستان اینترنشنال گفت: «حدود صد پرونده علیه من وجود دارد. پرونده‌هایی در ارتباط با کفرگویی، تروریسم، قتل و حتی دسیسه.»

در ماه‌های گذشته او به دلیل اینکه به دعوت دادگاه پاسخ نداده بود، مورد انتقاد قرار گرفته بود. آقای خان در این مصاحبه گفت به دلیل اینکه امنیت دادگاه تامین نبود، او فقط در یکی از دادگاه‌ها شرکت نکرده است.

او مخالفان خود را متهم کرد که به نام دعوت در دادگاه برای او «دام» چیده بودند.

بعد از ظهر روز پنجشنبه ۱۲ عقرب افراد مسلح به سوی عمران خان که در یک راهپیمایی شرکت کرده بود، شلیک کردند. آقای خان در این رویداد زخم برداشت. عمران خان در مصاحبه با افغانستان اینترنشنال گفت کسانی که به سوی او گلوله‌باری کردند هنوز در بیرون از زندان هستند. به همین دلیل امنیت او تامین نیست.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها