گزارش سالانه طالبان: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۶ هزار نفر را بازداشت کردیم

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

سخنگوی وزارت داخله طالبان می‌گوید در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۶ هزار و ۶۸۵ نفر در ارتباط با انواع فعالیت‌های جرمی بازداشت شده‌اند که از این تعداد تنها ۱۹۰ نفر در پرونده آدم‌ربایی نقش داشتند.

طالبان از زمان به‌دست گرفتن قدرت، متهم به بازداشت، شکنجه و کشتار نظامیان پیشین نیز شده‌ است.

عبدالنافع تکور، سخنگوی وزارت امور داخله طالبان در نشست سالانه این وزارت افزود که در یک سال گذشته ۴۴ نفر از چنگ آدم ربایان آزاد شدند و ۱۳ آدم‌ربا در درگیری با افراد این گروه کشته و ۱۹۰ نفر دیگر شان گرفتار شده‌اند.

سخنگوی وزارت داخله تحت اداره طالبان افزود که این وزارت در یک سال گذشته ۳۰۰ میلیون افغانی از توزیع جواز سیر و رانندگی و ۱۶۷ میلیون افغانی از توزیع جواز سلاح و گشت و گذار وسایط نقلیه زرهی، عواید داشت.

آقای تکور می‌گوید پولیس طالبان در یک سال از قاچاق سه میلیون دالر و ۱۶ کیلوگرام طلا جلوگیری کرده و در این ارتباط ۴۱۹ فرد مظنون بازداشت شده‌اند.

او در جریان کنفرانسی در کابل افزود که ۱۰۳ میل سلاح ثقیله و بیش از ۱۰ هزار میل سلاح خفیفه، مهمات، مواد منفجره و تجهیزات نظامی از سوی پولیس طالبان کشف و ضبط شده است.

تکور افزود که معینیت مبارزه با مواد مخدر این وزارت بیش از چهار هزار عملیات را در سطح کشور راه اندازی کرده که در نتیجه بیشتر از پنج هزار فرد مظنون بازداشت و ۱۸۲ باب کارخانه تولید و پروسس مواد مخدر کشف و تخریب شده است.

طالبان از زمان به‌دست گرفتن قدرت، متهم به بازداشت، شکنجه و کشتار نظامیان پیشین نیز شده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها